Ivan Dominik • nedjelja, 30.09.2012.

Šesto kolo španjolskog prvenstva nakon sraza Granade i Celte nastavljen je i u nedjeljnim popodnevnim satima, a još dvije domaće pobjede ostvarili su Valladolid i Osasuna. Kastiljanci i Baski iz Pamplone ubilježili su velike i uvjerljive pobjede protiv Rayo Vallecana, odnosno Levantea...

U drugoj utakmici nedjelje u španjolskoj Primeri sastali su se Valladolid i Rayo Vallecano, a nakon prve nedjeljne pobjede domaćina u utakmici Granade i Celte, Valladolid je upisao i drugi domaći trijumf pretposljednjeg dana natjecanja u šestom kolu La Lige.

Igrač utakmice

Veznjak Valladolida Óscar Javier González Marcos ili jednostavnije samo Oscar bio je bez konkurencije igrač susreta između njegovog kluba i Rayo Vallecana. Oscar je zabio dva gola i asistirao za još dva i to u trenucima kada je domaćin okretao prednost Raya s početka utakmice. Bio je pravi kreativac i najbolji pojedinac na terenu te se protiv njegove statistike u ovom susretu jednostavno nije moglo.

I vrlo je uvjerljiv bio taj trijumf Valladolida, budući da su Madriđani zabili samo jedan pogodak domaćinima nasuprot čak šest primljenih. Već na poluvremenu je bilo riješeno pitanje pobjednika, iako je Rayo prvi poveo. U petoj minuti utakmice Dominguez je na dodavanje Adriana pogodio mrežu domaćih, no, nedugo zatim je Valladolid poravna rezultat preko Buena, kojeg je uposlio Oscar.

Nakon toga i velikih uzbuđenja u prvih deset minuta, krenula je rapsodija igrača Valladolida, koji su do poluvremena nanizali tri pogotka zaredom i na poluvrijeme otišli s prednošću od 4:1. prvo je za vodstvo domaćih, tri minute nakon izjednačenja, zabio Manucho Goncalves, također na asistenciju Oscara, koji se u 21. minuti pretvorio iz dvostrukog asistenta i u strijelca zabivši za 3:1. Konačan ishod prvog dijela postavio je srbijanski branič Antonio Rukavina pred sam kraj prog poluvremena.

Nastavak je također donio mnogo bolju igru domaćih i potpuni raspad kluba iz Madrida. Oscar je zabio drugi zgoditak na utakmici, a asistenciju mu je za drugi gol vratio Manucho Goncalves, koji je u samoj završnici ogleda postavio konačan rezultat i pobjedu od 6:1 njegovog kluba nad gostima iz Vallecasa.

U drugoj popodnevnoj utakmici šestog kola Prve španjolske nogometne lige Levante je gostovao kod Osasune u Pamploni. Prvo je poluvrijeme bilo dosta igrački loše, bez mnogo prilika za gol uz povremene bljeskove najčešće napadača obje ekipe. Iako je Nigerijac Obafemi Martins imao par dobrih prigoda i udaraca za goste, a Alvaro Cejudo i Timor za domaće, pogodaka nije bilo i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Drugi je dio otvoren u sličnom tonu i ritmu, no, susret bez mnogo dinamike i lijepog nogometa "protresao" je gol u desetoj minuti nastavka. Tada je za domaću ekipu Emiliano Armenteros pogodio mrežu Levantea i donio toliko željeno vodstvo Osasuni, koja do tada nije bila osjetnije bolja momčad od gostiju iz Valencije.

Gol Armenterosa usmjerio je susret jer su do kraja dvoboja domaći postigli još tri pogotka, sve u posljednjih deset minuta ogleda. Za 2:0 je zabio Lamah ulaskom u završnicu, odnosno u 82. minuti, a posao za Osasunu dovršili su Timor i Nino za konačnih 4:0 i debakl Levantea.