Primera División, 6. kolo, 30.09.2012, 19:50 h
Real Madrid
Real Madrid 5:1(3:1) Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Maj Gašparac • nedjelja, 30.09.2012.

Nogometaši Real Madrida u šestom kolu španjolskog prvenstva su na svojem stadionu uvjerljivo svladali Deportivo La Corunu rezultatom 5:1. Iako su poveli na početku utakmice, gosti nisu uspjeli pružiti kvalitetan otpor Kraljevskom klubu te su teško poraženi. Momčad Josea Mourinha ovom pobjedom je povećala svoje samopouzdanje uoči dvoboja s Barcelonom u sljedećem kolu na Camp Nou.

Real Madrid - Deportivo 5:1 (3:1)

Španjolsko prvenstvo, 6. kolo
Madrid, stadion Santiago Bernabeu

Strijelci: Ronaldo 22', 43', 85', Di Maria 38', Pepe 66' / Riki 16'

Real Madrid: Casillas, Varane, Pepe, Ramos, Marcelo, Khedira, Modrić (od 58' Xabi Alonso), Cristiano Ronaldo, Ozil (od 46' Kaka), Di Maria, Higuain (od 65' Benzema)
Trener: Jose Mourinho

Deportivo La Coruna: Aranzubia, Manuel Pablo (od 46' Laure), Marchena, Ze Castro, Evaldo, Abel Aguilar, Alex Bergantinos, Bruno Gama, Juan Dominguez, Pizzi, Riki (od 56' Oliveira)
Trener: Luis Oltra

Real Madrid u šestom kolu prvenstva uvjerljivo je na domaćem terenu svladao Deportivo iz La Corune rezultatom 5:1. Gosti su uspjeli šokirati nogometaše Kraljevskog kluba pogotkom Rikija na samom početku utakmice, no do kraja susreta nisu uspjeli izbjeći težak poraz. Do kraja prvog poluvremena nogometaši Real Madrida uspjeli su doći do prednosti od 3:1, koju su u drugom dijelu još dodatno i povećali. Dobar nastup ubilježio je Cristiano Ronaldo, koji je postigao tri pogotka, a hrvatski reprezentativac Luka Modrić asistirao je za drugi pogodak domaćina.

Trener Real Madrida Jose Mourinho odlučio je priliku od prve minute na terenu dati hrvatskom nogometašu Luki Modriću, koji je zaigrao na mjestu Xabija Alonsa, koji je ostao na klupi. Također, od početka je na stoperskoj poziciji zaigrao mladi Raphael Varane, a Sergio Ramos je startao na desnom boku.

Nogometaši Real Madrida od samog početka utakmice uspostavili su kontrolu na terenu i pokušavali doći do ranog pogotka. Kraljevski klub prvi put je opasno zaprijetio nakon osam minuta igre. Sami Khedira tada je dobro proigrao Cristiana Ronalda, no slab udarac portugalskog nogometaša zaustavio je vratar gostiju Daniel Aranzubia.

Igrač utakmice

Titula najboljeg igrača utakmice pripada trostrukom strijelcu Cristianu Ronaldu. Portugalski napadač odigrao je vrlo dobru utakmicu i pokazao kako se vraća u formu iz prošle sezone, kada je predvodio Real Madrid do osvajanja prvenstva.

Domaćini su u narednim minutama nastavili s pritiskom prema golu Deportiva, no nisu uspjeli stvoriti opasniju priliku. Na terenu nije bilo velikih zanimljivosti do 15. minute, kada su gosti uspjeli iskoristiti nepažnju Realove obrane i povesti. Strijelac je bio Riki, koji je ušao u kazneni prostor i pogodio nakon asistencije Bruna Game.

No, prednost domaćina nije dugo potrajala, tek nešto više od pet minuta. Tada je Manuel Pablo srušio Angela di Maríju, koji je ušao u kazneni prostor s lijevog boka, a sudac je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno je realizirao Ronaldo.

Nakon što su postigli izjednačujući pogodak, nogometaši Real Madrida nastavili su s pritiskom prema golu Deportiva. U narednim minutama Khedira je još jednom odličnom dubinskom loptom pronašao Ronalda, koji puca sa 16 metara, ali taj pokušaj skrenuo je u korner vratar Deportiva.

Ključni trenutak

Ključnim događajem utakmice mogao bi se proglasiti vodeći zgoditak Kraljevskog kluba. Za 2:1 pogodio je u 38. minuti Angel di Maria, nakon što mu je izvrsno dodao Luka Modrić, i najavio vrlo uvjerljivu pobjedu svoje ekipe.

Obrana Deportiva uspjela je izdržati nalete gostiju do 38. minute kada je Modrić sjajnom loptom pronašao Di Mariju, koji je izbio sam pred Aranzubiju i pogodio za prednost Kraljevskog kluba. U završnici prvog poluvremena domaćini su uspjeli doći i do trećeg pogotka. Sergio Ramos je pucao iz dobre pozicije, Aranzubia obranio, a Ronaldo pospremio odbijenu loptu u mrežu.

Real Madrid nastavio je s pritiskom na gol nogometaša Deportiva i u drugom poluvremenu, a gosti su se orijentirali na obranu. U 58. minuti trener domaćina Jose Mourinho odlučio je zamijeniti Luku Modrića, koji može biti zadovoljan svojim nastupom, španjolskim reprezentativcem Xabijem Alonsom. Hrvatski igrač je desetak minuta ranije dobio i žuti karton zbog igranja rukom.

Ubrzo nakon što je ušao u igru, Xabi Alonso mogao je postići i četvrti zgoditak za svoju momčad. Španjolac je odlično pucao s više od 20 metara, ali taj pokušaj je zaustavio Aranzubia. No, obrana gostiju ponovno je popustila nedugo kasnije. U 66. minuti Xabi Alonso dobro je ubacio iz slobodnog udarca, a mrežu s pet metara glavom zatresao Pepe.

Do kraja susreta Real Madrid je postigao i peti pogodak. Pet minuta prije kraja utakmice Kaka je pokušao ubaciti u sredinu šesnaesterca, loptu je rukom dirao branič Deportiva Laure, a sudac po drugi put na utakmici pokazao na bijelu točku. Ponovno je siguran izvođač jedanaesterca bio Ronaldo, koji je postigao svoj treći pogodak za konačnih 5:1.

Momčad Kraljevskog kluba tako je povećala svoje samopouzdanje uoči velikog okršaja protiv Barcelone, koji je na rasporedu u sljedećem kolu.

• The Phantom01.10.2012. u 13:10
    To je onaj prvi i poslijednji nogometaš i sportaš u čijem klubu baš svi suigrači nose njegovo ime na dresu. Tu čast nisu ni Peleu ni Maradoni iskazali
    The Phantom
  • Obrisan korisnik01.10.2012. u 12:24
    haha legendarni komentator
  • Hrvoje199001.10.2012. u 12:01
    za filozofe... Xavi je danas "Xavi" upravo radi onakvih asistencija ko sta je sinoc Luka šiknija Di Mariji. vanjskon stranon kopačke dat dijagonalno loptu u prostor iza protivnikovih leđa mogu samo veliki igrači. a da ne pričan da je s ton ekipon tek misec dana, znači još nedovoljno uigran. a ove... [više na forumu]