Primera División, 6. kolo, 30.09.2012, 12:00 h
Granada 2:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Granada se slavljem nad Celtom iz Viga oporavila od poraza u Kataloniji

Ivan Dominik • nedjelja, 30.09.2012.

U šestom kolu Prve španjolske nogometne lige, Primere, sastale su se i momčadi Granade i Celte iz Viga, u sklopu prve i najranije nedjeljne utakmice. Granada se vratila kući nakon poraza kod Barcelone, dok je Celta u prošlom kolu na svom terenu nadvisila Getafe, no, u ovom susretu je konačan ishod utakmice ovih dvaju klubova bio suprotan onima, koje su zabilježili u prošlom kolu...

Utakmica između Granade i Celte počela je vrlo turbulentno i uzbudljivo, na obje su se strane počele nizati šanse za zgoditak, a prvi je pogodak na utakmici viđen već u 11. minuti. Tada je Guilherme Siqueira, igrač domaćih, zabio za 1:0 Granade s bijele točke, nakon što je nešto ranije njegov suigrač izborio najstrožu kaznu za Granadu.

Igrač utakmice

Granadin branič, odnosno lijevi bek, Guilherme Siqueira, apsolutno je igrač utakmice u dvoboju Granade i Celte Vigo. Brazilac s talijanskim državljanstvom bio je jedan od najzaslužnijih igrača za oba pogotka pobjedničke ekipe; prvi je i sam zabio iz penala koji je zaslužio njegov suigrač, dok je za drugi bio asistent. Budući da su ta dva rana zgoditka Andalužana usmjerila utakmicu i na kraju presudila Celti, Guilherme je zasluženo ponio epitet igrača utakmice.

Bio je taj pogodak vrlo dobar zalog za budućnost jer statistika kaže da Granada ove sezone na svom travnjaku još nije bila poražena kada je imala vodstvo od 1:0. I domaći je sastav nastavio napadati te bolje igrati i poslije prvog pogotka pa je ubrzo uspio i udvostručiti vodstvo. Guilherme Siqueira se već u 17. minuti iz strijelca pretvorio u asistenta, a pogodak za 2:0 Granade postigao je Rumunj Gabriel Torje.

Međutim, Celta se nije predala ili pala u igri, nastavila je napadati i nizati šanse kao i kroz uvodne minute prvog dijela pa je tako samo tri minute nakon primljena drugog pogotka smanjila svoj zaostatak. Najopasniji i najaktivniji igrač u svijetloplavom dresu, Iago Aspas, bio je egzekutor za 2:1 što je, kako se kasnije pokazalo, bio i konačan rezultat poluvremena.

Drugo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri s obje strane, Iago Aspas i Park Chu Young, negdašnji napadač Arsenala, bili su najaktivniji igrači na terenu, a njihova je Celta ipak imala inicijativu. No, do kraja susreta nisu svijetloplavi uspjeli doći do drugog gola i izjednačenja jer se Granada odlično branila, zamjene su razvodnile igru, a domaćin je odlično iskontrolirao susret do kraja. Stoga je završilo 2:1 za Andalužane, dok momčad iz Viga može žaliti što je propustila uzeti barem bod.