Primera División, 6. kolo, 30.09.2012, 21:30 h
Espanyol 0:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Raul Garcia pogodio za pobjedu Atletico Madrida kod Espanyola

Maj Gašparac • nedjelja, 30.09.2012.

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su na gostovanju Espanyol rezultatom 1:0 i nastavili svoj pobjednički niz. Jedini zgoditak na susretu djelo je Raula Garcije, koji je pogodio nakon pola sata igre.

U pretposljednjoj utakmici šestog kola španjolskog prvenstva nogometaši Atletico Madrida slavili su na gostovanju kod Espanyola rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je Raul Garcia u 30. minuti.

Nakon odličnog početka sezone i pet uzastopnih pobjeda nogometaši Diega Simeonea nalaze se na drugoj poziciji na ljestvici, a njihov zaostatak za prvoplasiranom Barcelonom iznosi dva boda. S druge strane, Espanyol je u šest kola uspio osvojiti tek jedan bod i zauzima posljednje mjesto.

Sam početak utakmice nije donio mnogo zanimljivosti, a nogometaši Atletica prvi put su opasnije zaprijetili u 25 minuti susreta. Tada se Raul Garcia našao u dobroj prilici nakon dodavanja Arde Turana, ali njegov pokušaj je blokiran.

No, mreža Espanyola se zatresla pet minuta kasnije. Nogometaši Atletico Madrida poveli su kada je nakon dobrog ubačaja Juanfrana Raul Garcia pogodio udarcem glavom i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Nedugo nakon što su primili pogodak, nogometaši Espanyola imali su dobru priliku za poravnavanje rezultata. Pucao je iz dobre pozicije Cristian Gomez, ali nije bio precizan. Do kraja poluvremena mogli su još nogometaši Atletica povećati svoje vodstvo preko Kokea, koji se našao u dobroj prilici, ali se rezultat više nije mijenjao.

Na početku drugog poluvremena domaćini su pokušali poravnati rezultat preko Samuelea Longoa, no njegov pokušaj zaustavio je vratar kluba iz Madrida Thibaut Courtois.

U drugom dijelu nogometaši Atletica mogli su i povećati svoje vodstvo. U izglednim prilikama su se našli Diego Costa, Cristian Rodriguez i Adrian, no nisu bili uspješni te je susret završen rezultatom 0:1.

U sljedećem kolu Atletico Madrid dočekuje Malagu, a Espanyol putuje na gostovanje kod Valladolida.

• Obrisan korisnik01.10.2012. u 12:25
    real madrid 3 mjesto ove godine !!! falcao i atletico idemo dalje!! samo zadrzite konstantnu igru