Šibenik 2:1 Gorica
Gorica

Milanović Gorici donio vodstvo, a Slavica i Bašić iz jedanaesterca preokrenuli

Iz Šibenika:Ivana Jurica • nedjelja, 30.09.2012.

Pobjednički niz Gorice stao je na Šubićevcu, domaćin se nakon ispadanja iz Kupa, a prije toga i prvenstvenog poraza, vratio na pobjedničke staze (2:1). Punih 70 minuta, iako uzbuđenja nije nedostajalo na obje strane, pogodaka nije bilo, a onda je krenulo. Bivši Šibenčanin Milanović zabio je za vodstvo svoje momčadi, tek što se krenulo s centra Slavica je izjednačio, a pri samom kraju utakmice iznimno vrijedna tri boda Narančastima je donio kapetan Marko Bašić iz kaznenog udarca. I ova je utakmica još jednom pokazala zbog čega je nogomet toliko zanimljiv i nepredvidljiv.

Šibenik – Gorica 2:1 (2:1)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 500

Sudac: Igor Franolić – Ludbreg

Strijelci: Slavica 74', Bašić 89' – 11 m – Milanović 73'

Žuti kartoni: Čuljak 52', Španja 56', Tomić 77', Škorić 90' – Ugrina 59', Bajto 70'

Šibenik: Škorić, Blaić, Tomić, Bašić, Čuljak, Mišlov, Marina (od 66. Fuštin), Španja, A. Živković (od 46. M. Slavica), Pešić (od 54. Anić), Tepurić. Trener: Goran Tomić.

Gorica: Koprić, Sabljak, Torbarina, Jančetić, Abramović (od 66. Šćrbec), Bajto (od 86. Grgurović), Crnov, Milanović, Ugrina, Mikulić, Težak. Trener: Damir Milinović.

Domaćin je od početka uzeo kontrolu loptu, ali vrataru Kopriću u tom periodu igre nije zaprijetio. Gorica je, pak, u devetoj minuti, imala obećavajuću situaciju, ali šibenski stoper Tomić odnio je loptu ispred dvojice gostujućih igrača na drugoj stativi. Odmah potom udarcem nakon prodora pokušava Crnov, lopta odlazi pored gola. U 13. minuti domaća je obrana dobro reagirala, kao i Mikulić tri minute kasnije na drugoj strani. Uslijedile su dvije akcije Narančastih: Blaić je ubacio s desne strane, no, braniči gostiju odnijeli su loptu koja je išla na glavu stopera Tomića. U drugoj akciji Čuljak je dao sjajnu loptu za Tepurića koji bi izašao sam pred golmana, no, loše je primio loptu i prilika je propala.

Goran Tomić, trener Šibenika: "Stvarno velika pobjeda. Igrali smo protiv ekipe koja je, i ranije sam govorio, favorit prvenstva. Sigurno jedna od najboljih ekipa lige. Točno se vidjelo koliko je bilo teško protiv njih igrati. Teško je probijati njihov bunker, blok, svih 11 igrača ispod centra. Imaju izvanredne kontre, odličnog Abramovića, to je ekipa koja s razlogom pretendira na Prvu ligu. Nama nakon dvije utakmice u kojima smo psihološki pali jako je bila bitna ova pobjeda. Kad smo nakon 0:1 došli do pobjede to pokazuje karakter ove momčadi. Siguran da će ići sve bolje i bolje. Svojim momcima čestitam. Moram naglasiti da smo u prijašnjim utakmicama igrali puno bolje, nismo pobjeđivali, danas smo odigrali lošije, ali smo pobijedili. Ja bih radije izabrao ovu drugu opciju".

Marko Bašić, kapetan Šibenika: "Za nas su veoma važna bila ova tri boda. Svi smo dali 120% svojih mogućnosti. Bilo je izuzetno teško jer smo u srijedu imali Kup utakmicu 120 minuta, ponavljam, dali smo sve od sebe i ja mislim zasluženo pobijedili. Mislim da će ovo biti prekretnica na psihološkom planu, da sad dolazi bolje vrijeme za nas i da ćemo nastaviti s pozitivnim rezultatima.

Damir Milinović, trener Gorice: "Naravno da ne mogu biti zadovoljan. Da ovako izgubimo utakmicu to još nisam doživio, da u deset minuta možemo primiti dva gola nakon ovako dobre utakmice. Prije svega moram čestitati igračima Šibenika. Mislim da je ovo bila jedna prvoligaška, ne drugoligaška utakmica, mogla bi konkurirati uz jučerašnji derbi Dinamo – Hajduk. Mislim da je publika uživala. Mi smo se trudili polučiti što bolju igru, poveli smo na vrijeme i ne znam što reći. Jednostavno black-out se neki dogodio, primili smo dva naivna gola. O ovome drugom se može diskutirati, je li nije, pričali smo s našim kamermanom, zumirao je tu situaciju, kaže da se igrač bacio. Mene jedino žalosti što igrači Šibenika nisu tražili penal, a sudac ga je dosudio. Tako da ostaje žal. Mislim da je neodlučeno bilo najrealnije."

Možda i ponajbolju akciju prvog dijela kreirali su Ante Živković i Toni Španja: odigrali su dupli pas, ali domaći veznjak Španja pogotkom nije uspio okruniti lijepu akciju. U 33. minuti i najveća prilika prvog dijela, barem za goste: centaršut s desne strane, Ugrina je ostao sam na drugoj vratnici, na nekoliko metara, ali pucao je nebu pod oblake. Ništa bolje nije završila ni gostujuća akcija nešto kasnije: brzo u tri poteza izbacili su u šansu Abramovića, no, njegov udarac nije bio veliki problem za domaćeg vratara Škorića. A prije odlaska na odmor sjajnu su priliku, odnosno dvije, imali i domaćini u istoj akciji: korner je izveo Čuljak, Bašićev udarac glavom ispod same grede izvadio je golman Koprić, u nastavku akcije lopta je došla do Tomića koji iz blizine, s par metara promašuje okvir gola.

I nastavak su gosti otvorili šansom, vrlo opasnom: Abramović je asistirao Težaku, ali umjesto da je odmah pucao veznjak Gorice odlučio se za primanje, izveo je to loše i sjajna prilika za njegovu momčad otišla je u nepovrat. Šibenik uzvraća u 64. minuti kad Anić daje odličnu loptu za Tepurića, ali Mikulić u zadnji trenutak sprječava veću opasnost. Dvije minute kasnije Španja je pucao iskosa s desne strane, Koprić obranio udarac koji je išao u bliži kut, da bi gostujuća obrana uspjela odnijeti loptu ispred Slavice koji je u drugom poluvremenu ušao u igru.

Žalit će momčad iz Velike Gorice i za propuštenim u 68. minuti: nakon što je lopta šetala po domaćem kaznenom prostoru, udarac Težaka Škorić je skrenuo u korner poslije kojeg je Bajto uzdrmao prečku. Ono što im tada nije uspjelo, pošlo im je za nogom pet minuta kasnije: udarac Jančetića Škorić je skrenuo u korner, poslije kojega je Damir Milanović, inače nekadašnji igrač Šibenika, iz drugog pokušaja pogodio mrežu za gostujuće vodstvo od 1:0. Veliko je bilo slavlje gostiju, ali kao da su u tom slavlju pomalo zaboravili i na obranu svog gola, jer tek što se krenulo se centra primili su gol. Tepurić je povukao s centra, dodao Španji koji s desne strane ubacuje na drugu stativu, na pravom mjestu je Slavica koji glavom iz blizine pogađa za izjednačenje.

Ekspresni povratak u utakmicu probudio je i tribine koje su Narančaste gurale po drugi gol. Dva centaršuta sa strane Šibenčanima nisu donijeli ništa, no, jest jedan prodor desnog bočnog Zvonimira Blaića. U kaznenom prostoru Blaić je dobio udarac od gostujućeg igrača nakon čega pada, a sudac Franolić pokazuje na bijelu točku. Bunili su se gosti, smatrajući da je domaći igrač odglumio, ali uzalud. Odgovornost je na sebe preuzeo kapetan Bašić koji sigurno pogađa za tri velika boda svoje momčadi.

Šibenik je rutinirano priveo susret kraju. A koliko je ova pobjeda značila i znači momčadi za nastavak sezone bilo je vidljivo i po veselju na travnjaku, ali i pjesmi u svlačionici nakon utakmice. Unatoč lošijoj igri nego u nekim ranijim susretima u kojima su gubili bodove (i ispadali iz Kupa), Šibenčani su ovog puta, uz lošiju igru, uzeli sva tri boda, a to je ono što im je u ovom trenutku puno važnije. Praktički, u ovom im se susretu vratio barem djelić onoga što su propustili u nekim ranijima utakmicama.

• Obrisan korisnik02.10.2012. u 14:14
    suci će goricu poslati u treću ligu.. tako im je kad se bune i ulažu žalbu protiv saveza...
  • Obrisan korisnik01.10.2012. u 16:21
    Što se tiče penala, čovjek je poskočio kao da mu je netko stavio elektrode na muda:))) Al to je vjerojatno uputa saveza jer je Gorica otišla na međunarodni sud zbog neigranja u prvoj ligi kada su osvojili drugu ligu i dobit će milijunsku odštetu pa je očigledno stajalište da se treba suditi protiv... [više na forumu]
  • neutralni01.10.2012. u 14:13
    Sramotno je bilo ponasanje ekipe Gorice nakon postignutog gola..ja od kad pratim nogomet u Sibeniku to nisam vidio! Preseravanje , iritiranje navijaca, okretanje prema publici, stigla ih je zasluzena kazna. Tko im je kriv sto slave gol 5 minuta, ovi kod auta su svi u terenu, piju vodu i pricaju sa... [više na forumu]
    neutralni
  • Obrisan korisnik01.10.2012. u 07:22
    Ajme, koje sramotno simuliranje penala koje nema veze s nogometom! Sramota!!! http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PfLe32EoJ6c A kod prvog gola, nisu se svi igrači gorice vratili, bili su još kod auta i sudac pokaže znak za igru, koje krađe, sramota!!!
  • rokinho30.09.2012. u 20:24