Subota sklona gostima, samo Imotski do domaćeg boda

Ivana Strahija • nedjelja, 30.09.2012.

U četiri ostala subotnja susreta sedmog prvenstvenog kola drugoligaškog natjecanja, nakon pobjede Junaka nad Hrvatskim dragovoljcem, slavili su redom gosti, koji se kući vraćaju podebljanih bodovnih konta.

Radnik je na svom igralištu u Sesvetama doživio drugi poraz za redom, a Lučkom je za slavlje dostajao jedan pogodak. On je stigao u 71. minuti, kad je domaći vratar Luka Karatović kapitulirao pred Elvisom Sarićem. Lučko je tako nakon dva remija upisalo pobjedu, a najvažnije je momcima Sandra Žufića bilo zadržati pozitivan niz.

Pomorac je doživio na svom terenu poraz od Zeline, koja je tako iskoristila kiks Radnika i ubacila se na drugo mjesto tablice. U Žuknici su gledatelji, nakon prvog dijela bez golova u drugom dijelu dvaput vidjeli loptu u mreži. Prvo je Božidara Kulića, domaćeg golmana, matirao Ivan Kiš, a onda je isto učinio i Josip Fuček. Poraz je Pomorce ostavio u donjem dijelu tablice, no Zelina je jasno pokazala svoje namjere za vrh tablice.

Najuvjerljiviju pobjedu u gostima upisalo je Dugopolje, koje je u Žrnovnici kod Mosora slavilo s tri gola. I oni su svi pali u drugom dijelu, a vratara Nikolu Opačaka nadmudrili su redom Ivica Žuljević, Marko Tešija i Hrvoje Barišić. Dugopljci su u uzlaznoj formi, to im je treća pobjeda u nizu, a svoje su domaćine pobjedom preskočili na tablici.

Izjednačenih 1:1 bilo je u Imotskom na Gospinom dolcu, kamo je u goste stigao HAŠK. I tu su gledatelji čekali drugi dio da bi vidjeli golove, a rezultat su s nule u 68. minuti pokrenuli domaći, strijelac je bio Domagoj Krajačić, koji je golmana HAŠK-a matirao s bijele točke. Do boda gosti dolaze u samoj završnici susreta, a gol je postigao džoker s klupe, Veli Zenuni.