Cedevita dugo držala Radnički u igri, ali na kraju ipak visoko slavila

Branimir Korać, Edvard Burić • srijeda, 03.10.2012.

Košarkaši Cedevite upisali su i drugu pobjedu u ABA ligi. Nakon uspješnog otvaranja sezone u Podgorici, u svojoj dvorani je ugostila kragujevački Radnički i visoko slavila 86:68...

Dva kola - dvije pobjede. Cedevita je na željeni način otvorila sezonu u ABA ligi. Nakon pobjede na gostovanju u Podgorici kod Budućnosti, u Zagrebu je gostovao Radnički protiv kojeg se očekivao lagan posao. I bio je lagan posao do sredine drugog dijela kada je Cedevita zaredala s izgubljenim loptama i vratila goste u igru. Do kraja treće dionice domaćin ih je skupio čak 20 i to je pomoglo Radničkom da osam minuta prije kraja susreta dođe na malih 64:60. Ipak, onda su se domaćini malo konsolidirali, povukao je najbolji u ovom susretu Bracey Wright i momčad Bože Maljkovića je mirno privela utakmicu kraju i slavila 86:68.

Radnički u utakmicu ulazi minimalnim vodstvom, a Cedevita prvi put vodi 9:6 tricom Babića. Kod rezultata 17:16 na parket dolazi Mickael Gelabale i s pet uzastopnih poena diže razliku na +6 (22:16). Četvrtina završava 23:19 za hrvatskog predstavnika.

Drugih deset minuta Cedevita podiže prednost, razlika raste, a na veliki odmor se odlazi s 50:37. U nastavku tricom Marquisa Greena Zagrepčani ponovno imaju +13 (56:43), ali gosti ne dozvoljavaju potpuni potop i serijom 6:0 dolaze na prihvatljivih -7 (56:49) te tjeraju Maljkovića na minutu odmora.

Košem Wrighta Cedevita je poslije tri četvrtine imala 64:57. Danilo Mijatović je tricom spustio na najnižih -4 (64:60), ali tada Wright kreće s pucačkom serijom i s tri trice diže razliku na +9 (73:64).

Do kraja utakmice Cedevita je povećala prednost za konačnih 86:68. Možda malo i previsoko s obzirom na to da se Radnički većim dijelom utakmice sasvim dobro držao.

Cedevitu su predvodili Wright s 24 poena, Luka Babić je dodao 15, Lukša Andrić 14 uz sedam skokova, a Mickael Gelabale 11 uz 12 skokova. Kod Radničkog je najuspješniji bio s 18 poena Mark Worthington, od toga 16 u prvom poluvremenu.