Partizan i Igokea na 2-0, Budućnost na 0-2

Ante Zovko • srijeda, 03.10.2012.

Pobjede protiv Zadra odnosno Širokog Partizan i Igokea potvrdili su na domaćim parketima pobjedama protiv Krke odnosno Budućnosti u drugom kolu ABA lige.

I bez suspendiranog trenera Duška Vujoševića, koji odrađuje prvu od tri utakmice kazne zbog incidenta na utakmici protiv Zadra u prvom kolu, Partizan je razbio slovenskog prvaka Krku 79:60 potpuno izdominiravši u reketu te iskoristivši katastrofalan šut gostiju. Naime, Krka je ubacila tek jednu tricu.

Već do poluvremena Partizan je napravio respektabilnu prednost. Iako je počeo serijom 9:0, slovenska momčad brzo se vratila, najviše na 29:24, ali je onda domaćin odjurio na 13 poena prednosti do poluvremena (41:28) uz dominaciju u reketu. Na početku treće četvrtine Partizan dodatno povećava prednost i lomi utakmicu, u čemu su mu pomogli gosti slabim šutom.

Statistika je bila porazna za momčad Aleksandra Sekuliča. Njegova je momčad uhvatila 16 skokova, Partizan 43. Musli s 15 i Thomas s 14 poena bili su najefikasniji kod Partizana, a Murić je kod Krke zabio 16. Jure Lalić postigao je 12, a Jakov Vladović za 19 minuta nije ubacio ni koša za Krku.

Igokea se nadogradila na pobjedu u Širokom Brijegu svladavši Budućnost u Laktašima 70:61 nakon što je crnogorski prvak pao u Morači protiv Cedevite u prvom kolu.

Poveo je domaćin 9:0, ali je gostujuća momčad brzo uzvratila i povela 27:21, no tu je i stala jer Igokea na poluvremenu vodi 33:32, da bi se u trećoj četvrtini na krilima Jorovića i Edwardsa odlijepila na maksimalnih 52:39. Budućnost je prijetila, nekoliko puta došla je nadomak izjednačenja, no nije bilo preokreta.

Jorović je postigao 16 poena, a Edwards 15, Dozet je dodao 12. Popović je za Budućnost ao 16, a Mihailović 14.