Vodeni sportovi

Gruž neosvojiv za Mladost, Ivović kreator uvjerljive pobjede

Tea Lokas • subota, 13.10.2012.

Jug je u četvrtom kolu Jadranske lige potopio zagrebačku Mladosti na svom bazenu u Gružu. Na krilima Ivovića i Azeveda momčad Veselina Đuha slavila je rezultatom 13:3 protiv nedovoljno jakog protivnika iz Zagreba...

Jug CO - Mladost 13:3 (3:0, 2:1, 3:1, 5:1)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
Četvrto kolo JVL

Jug CO: Bijač 10 obrana, Vranješ, Bautović, Janović, Joković 1, Azevedo 4, Marković, Bušlje 1, Karač 1, Benić, Ivović 6, Macan, Pavlović, Nižić. Trener: Veselin Đuho.

Mladost: Pavić 7 obrana, Radu 1, I. Milaković, I. Živković 1, Martinić, D. Živković, Gagulić, K. Milaković, Pavičić, Divković 1, Vukičević, Bukić, Marcelić, Miloš. Trener: Vjeko Kobeščak.

Igrač više: Jug 3/8, Mladost 1/5
Peterci: Jug 3/3, Mladost 0

Jug se već u prvoj četvrtini nametnuo kao bolja momčad, a preko Ivovića i Azeveda upisali su početnih 2:0. Za 3:0 pogodio je iz peterca ponovno Ivović te se na prvi "mali odmor" otišlo s potonjim rezultatom.

Do poluvremena je vodstvo domaćina povećano na 5:1, s Raduom kao jedinim strijelcem zagrebačke Mladosti u prvih 16 minuta hrvatskog derbija. S druge strane, za Jug se u strijelce upisao i Frano Karač (4:1).

Na početku treće četvrtine Azevedo i Ivović podebljali su prednost Dubrovčana na 7:1 te upisali svoj treći pogodak u utakmici. Iz lijepe akcije zabio je i Divković koji je na trenutak skrenuo pozornost na goste. Četvrtinu zaključuje reprezentativac Crne Gore Ivović koji za svoju momčad ubacuje osmi pogodak.

Bušlje je načeo posljednjih osam minuta prevarivši Pavića za 9:2, a odmah potom Ivović nastavlja svoj niz zabivši za 10:2 te 11:2. Nedugo prije četvrtog pogotka Azeveda i prvog Jokovića, igrač Mladosti Živković zatresao je mrežu Juga za treći (i posljednji) pogodak Mladosti u utakmici.

• narada10816.10.2012. u 01:44
    A sta je sa Udovicicem? Ne sijecam se da su pisali na sportnetu o njegom odlasku ...
    narada108
  • Obrisan korisnik13.10.2012. u 19:59
    Bravo Jugasi!
  • grebonja13.10.2012. u 19:52
    jad i čemer i u našem najtrofejnijem klupskom sportu...na šta ova država spade...ccc
    grebonja
  • Obrisan korisnik13.10.2012. u 19:47
    nazalost,na ovakve poraze ove godine cemo se izgleda morat naviknut...kaj je tu je
  • Obrisan korisnik13.10.2012. u 19:46
    jbg,Mladost ima samo 3 starija igrača,ostalo sve do 21 godina,besparica ih je natjerala na to...ali ako nastave forsirati ove mlade igrače,isplatit će im se za 3-4 godine..sve su to mahom juniorski reprezentativci Hrvatske...samo treba strpljenja!