Novi poraz Nantesa, Ostarčević nastavio uspješan hrvatski niz

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.10.2012.

Utakmicama između Sélestata i Tremblaya te Cessona i Nantesa kompletirano je peto kolo prve francuske rukometne lige. I dok je momčad Sélestata po drugi puta u aktualnom tjednu upisala pobjedu protiv istog protivnika, rukometaši Nantesa, od kojih se i u novoj sezoni očekivalo mnogo, posebno nakon nekoliko jačih transfera, stigli su do trećeg poraza...

Sélestat Alsace HB - Tremblay en France 28:26 (12:16)

Po drugi puta u istom tjednu momčad Sélestata došla je do pobjede nad sastavom Stephanea Imbratte. I dok su u utorak u sklopu prvog kruga Liga kupa domaći rukometaši slavili minimalnu pobjedu, subotnja je utakmica, nakon još jedne uzbudljive završnice, završila rezultatom 28:26.

Hrvatski internacionalac Vladimir Ostarčević postigao je pet zgoditaka pa se tako i on priključio društvu koje čine Davorin Vranić, Marko Kopljar i Davor Dominiković. Sva četvorica bila su među najboljim strijelcima svojih momčadi u ovom petom kolu. Ostarčević je na vrata Sélestata pucao ukupno osam puta, a jednom je neprecizan bio i s linije sedam metara.

Njegovi suigrači Guillaume Crepain i Arnaud Bingo u strijelce su se također upisivali pet puta, a susret je otvoren zgoditkom potonjeg u drugoj minuti. Ostarčević je svoj prvi gol postigao tri minute kasnije za 1:3, a akciju kasnije preko Drouhina Tremblay stiže do +3. S istom razlikom završava prvih deset minuta susreta.

Iako je u 12. minuti gostujuća momčad imala 7:3, četiri iduće minute bez preciznog šuta stajale su gotovo potpunog gubitka te prednosti. Quentin Eymann postiže prvi pogodak i dovodi svoju momčad na -1. Gosti međutim ubrzo ponovno dolaze do +4, u jednom trenutku imali su i pet zgoditaka prednosti, dok se na odmor otišlo pri 16:12 u korist Tremblaya.

Situacija na terenu nije se mijenjala do 46. minute kada je za 18:22 pogodio Jordan Pitre, a Tremblay ponovno ušao u realizatorsku krizu. Domaćin je s druge strane ostvario 3:0 seriju i tu je počelo njegovo dizanje. Četiri minute prije kraja Kevin Beretta poravnava rezultat, a tadašnjih 24:24 pretvoreno je, zahvaljujući dvama uzastopnim pogocima Eymanna i završnom Freppel, u konačnih 28:26.

U pobjedničkom sastavu najprecizniji šut imao je Kevin Beretta (8), a veliki posao odradili su vratari Laszlo Fulop i Milan Malina. Domaći čuvar mreže skupio je 18 obrana, dok je Malina zaustavio jedan pokušaj manje. Obojica su tako u vrhu u poretku vratara za ovo kolo. Fulop je podijelio prvo mjesto s Montpellierovim Robinom i Đukanovićem iz Saint-Raphaela.

Cesson Rennes Metropole HB - Nantes 25:22 (11:14)

I u drugom subotnjem susretu, kojim je kompletirano peto kolo LNH, momčad koja je u poluvremenu imala vodstvo nije uspjela stići do pobjede. I dok je aktualni prvak u rezultatsku krizu ušao nakon oslabljivanja kadra kao posljedice afere koja ga je pogodila, momčad Nantesa najveće je razočaranje. Zahvaljujući novom porazu, trećem ove sezone, nalazi se na desetom mjestu s četiri boda na kontu. Sastav Cessona osvojio je bod više te se nalazi na šestoj poziciji.

Uvodne minute pripale su domaćem sastavu, koji je do 14. minute nekoliko puta vodio s +2, a nakon tada postavljenih 5:5 i igre pogodak za pogodak u 22. preko Nyateua Nantes stiže do prve svoje prednosti. Semafor je tada pokazivao 7:8. U idućim minutama u strijelce se upisuje španjolski dvojac Maqueda - Rivera te sastav Thierryja Antija podiže do tada minimalnu razliku. Nyateu svojim petim zgoditkom postavlja rezultat kojim se ušlo u nastavak.

Preokret se mogao nagovijestiti već u prvim minutama drugog dijela; Léo Leboulaire u sedmoj minuti nastavka izjednačava na 16:16. Tri minute kasnije Lanfranchi donosi pogodak prednosti Cessonu, a isto to isti igrač ponavlja i u 44. minuti za tadašnjih 19:18. Pogodak za pogodak igralo se ponovno do ulaska u posljednjih sedam minuta dvoboja kada je Sylvain Hochet zabio za +2 domaćina.

Najbolji strijelac Cessona s osam zgoditaka poentirao je i u 56. minuti za tri razlike, u posljednjoj minuti i +4, no konačnih 25:22 postavio je 17 sekundi prije kraja Valera, strijelac također osam golova. Na putu do ove pobjede pomogao je i vratar Yann Genty sa 16 obrana, četiri više od Nantesova Sifferta.