Montpellier 29:26 Saint-Raphaël
Saint-Raphaël

Nakon dva poraza Montpellier pronašao put do novih bodova

Mihaela Bradovski • petak, 12.10.2012.

Jedini dvoboj petog kola LNH u četvrtak su odigrali rukometaši Montpelliera i Saint-Raphaëla. Nakon dvije uvodne pobjede pa jednako toliko poraza momčad Patricea Canayera pronašla je put do trećeg ovosezonskog slavlja svladavši goste rezultatom 29:26...

Montpellier - Saint-Raphaël 29:26 (12:11)

Aktualni francuski prvak nakon dva prvenstvena i jednog europskog poraza domaćom pobjedom nad Saint-Raphaëlom zaključio je negativnu seriju i polako staje na noge nakon problema koji su zadesili ovaj klub. Radost Patriceu Canayeru donio je još uoči dvoboja petog kola Michaël Guigou koji se nakon oporavka od ozljede napokon našao u konkurenciji za nastup.

Da ima dovoljno potencijala i kvalitete pomlađeni sastav Montpelliera pokazao je proteklog vikenda u okršaju Lige prvaka protiv Ademar Leona no tada je ostao prekratak u borbi za bod(ove). Nakon poraza od PSG-a i Toulousea branitelju naslova ipak je pošlo za rukom osvojiti nove bodove. Ključ ovog uspjeha ipak je bio vratar Mickaël Robin s izvanrednih 18 obrana.

Domaća momčad uspijevala je održavati prednost, makar većim dijelom susreta minimalnu, ili biti u egalu, sve do 33. minuta kada je Saint-Raphaël preko Megannema na kratko stigao do svoje minimalne prednosti (12:13). Deset minuta kasnije Robin je zaustavio još jedan pokušaj gostiju, a Arvin-Bérod postavio 22:18.

Ipak, Canayerov sastav nije uspio izbjeći dramu u samoj završnici. Šest minuta prije kraja gosti su uspjeli poravnati na 26:26, a u novom akciji još ih je jednom spasio koncentrirani Robin. Momčad Saint-Raphaëla tu je stala sa svojim zgodicima dok su se kod domaćina do kraja u strijelce uspjeli upisati još Accambray, Malmagro i Hmam. U strijelce se međutim niti jednom nije upisao Petar Metličić, tek je u 35. minuti kod 15:14 zaradio isključenje.

Sedam zgoditaka postigli su Arvin-Bérod te u dresu poraženog sastava Fortuneanu, dva manje članovi Montpelliera Accambray, Malmagro i Hmam, odnosno na drugoj strani Megannem i Caucheteux. Đukanović je baš kao i Robin skupio 18 obrana.

"Vrlo sam zadovoljan naporima koje su moji igrači uložili u proteklih deset dana i ova pobjeda prava im je nagrada za to. Uostalom, neke su pobjede draže od ostalih. Bilo je važno da moja momčad u nekom trenutku shvati kako će stići nagrada za sam uloženi rad. Ova pobjeda veliki je korak prema dinamici koju želimo uspostaviti", kratko je nakon susreta prokomentirao strateg Montpelliera.