Aix 30:36 Chambéry
Chambéry

Nastavljena serija Chambéryja i Bašića, Sélestat u četvrtfinalu Liga kupa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.10.2012.

Srijeda je ljubiteljima rukometa u Francuskoj donijela dvije utakmice. Prvi dvoboj petog kola između Aixa i Chambéryja završen je prema očekivanjima - pobjedom gostiju, dok su rukometaši Sélestat i Tremblaya odradili posljednji susret prvog kruga Liga kupa. Od natjecanja se oprostio Tremblay Vladimira Ostarčevića...

Aix en Provence - Chambéry Savoie 30:36 (15:22)

I dalje bez Damira Bičanića u kadru, rukometaši Chambéryja nastavljaju nizati pobjede te su i nakon gostovanja kod predzadnje momčadi LNH zadržali stopostotan učinak. Ponovno je najbolji u redovima pobjedničkog sastava bio Edin Bašić, početkom tjedna proglašen za najboljeg igrača mjeseca rujna. U mrežu Aixa u srijedu je pospremio 13 lopti.

Prvi pogodak postigao je u 14. minuti pri rezultatu 11:9 u korist njegove momčadi. Aix je šest minuta ranije preko Vincenta Viallyja stigao do +2, nakon 17 minuta igre ponovno prešao u minimalno vodstvo zahvaljujući trećem pogotku Stojanovića, no sve iza toga išlo je u korist gostujućeg sastava.

Chambéry je u 21. minuti, preko svog najboljeg pojedinca Bašića, prednost povisio na tri pogotka, a na odmor se otišlo pri već uvjerljivih 22:15 za rukometaše Maria Cavallija. Nakon pet minuta igre u drugom dijelu mrežu domaćina pogađa Bertrand Gille za +8, sastav Aixa uspijeva smanjiti i uglavnom -6 pogodaka držati do ulaska u posljednjih desetak minuta.

Olivier Marroux vratio je tada najveću prednost koju je Chambéry imao na ovom susretu - osam zgoditaka razlike. Igrala se 48. minuta, a na semaforu je stajalo 30:22 u korist lidera prvenstva. Svoj 13. zgoditak Bašić je postigao deset minuta kasnije nakon čega su uslijedila dva pogotka domaćina za konačnih 30:36.

Bašića je od suigrača popratio Cédric Paty s osam pogodaka, a na istoj se brojci zaustavio i gostujući vratarski duo Grahovac - Dumoulin. Robin Capelle na drugoj strani skinuo je 10 protivničkih šuteva, dok je u napadu Aixa najbolji posao odradio Boris Bečirović s devet golova.

Liga kup: Sélestat - Tremblay 22:21

Rukometaši Sélestata posljednji su izborili četvrtinu finala francuskog Liga kupa. Susret prvoga kruga protiv Tremblaya čije boje brani i hrvatski internacionalac Vladimir Ostarčević dobili su minimalnom razlikom nakon potpuno otvorene i neizvjesne završnice. Olivier Jung svoj je jedini zgoditak postigao sa zvukom sirene i upravo je on odlučio o putniku u daljnju fazu natjecanja.

Domaćin je poveo na startu dvoboja i prednost od pogotka, odnosno dva održavao do 22. minute kada je za 7:7 pogodio Micke Brasseleur. Tremblay je korak uhvatio i desetak minuta ranije kod 3:3, no sastav Jean-luca Le Galla preko Petrenke i Freppel postiže dva brza zgoditka i vraća zadovoljstvo svojim navijačima. Šest minuta prije kraja gosti spomenutih 7:7 mijenjaju u +1 u svoju korist, poentirao je tada Teddy Poulin. Prvo poluvrijeme ove utakmice pune preokreta, ali i s malo pogodaka, završilo je rezultatom 10:9 za Sélestat.

Iako je u 42. minuti Ibrahima Sall Tremblayu donio tri, a Ostarčević svojim prvim od ukupno dva pogotka minutu kasnije i četiri gola prednosti, u konačnici je presudila realizatorska kriza gostiju u posljednjih sedam minuta u kojima je mreža Sélestata ostala netaknutom. Sa 17:21 domaća je momčad tako stigla do 22:21 i velikog slavlja nakon isteka vremena.