Peta pobjeda PSG-a, Vranić najbolji u porazu Créteila

Mihaela Bradovski • petak, 12.10.2012.

Peto kolo LNH u petak je ušlo u svoj treći dan, a na rasporedu su bile tri utakmice. Iznenađenja nije bilo, PSG je stigao do još jedne izražene pobjede, a slavili su i Dunkerque, odnosno Ivry. Uspješan realizatorski dan imali su Marko Kopljar, Davorin Vranić i Davor Dominiković...

Paris Saint Germain Handball - Fenix Toulouse 43:29 (22:16)

Petom pobjedom PSG je ponovio ono što je momčad Chambéryja ostvarila dana ranije - zadržala maksimalan učinak, a zbog bolje gol razlike sastav iz metropole vratio je poziciju lidera. Nakon uspješnog tjedna u kojem su upisali pobjedu protiv Montpelliera i prošli u četvrtfinale Liga kupa rukometaši Toulousea pred sobom su imali najtežeg protivnika, a situaciju im je dodatno otežao i izostanak kapetana i najboljeg strijelaca Jérôme Fernandez. Zbog loma palca kapetan Francuske morat će pauzirati do kraja studenog.

Zaigrao je međutim Miha Žvižej čiji je transfer zbog financijskih problema neko vrijeme bio stopiran i upravo je on dvoboj protiv Parižana okončano kao najuspješniji šuter svoje momčadi sa šest pogodaka. Antonio Garcia u redovima Gardentova sastava pogodio je jednom više, dok su pet puta precizni bili Abalo, Honrubia i Marko Kopljar koji je zaradio i jedno isključenje. Osim Honrubije, nastup je nakon propuštene dvije prošlotjedne utakmice sa Saint-Raphaelom upisao i Bojinović.

Veliki posao za domaćina odradio je i Patrice Annonay sa 17 obrana. PSG je do pete minute vodio s 2:0 nakon zgoditaka Honrubije i Clairea, no samo tri minute kasnije istu razliku vratio je Kopljar prvi puta svladavši slaboga Karabouea koji je na cijelom susretu skinuo tek tri šuta. Točno deset minuta igre trebalo je pariškoj momčadi da se digne na +5; pogodio je tada Abalo, dok je 15:10 u 22. minuti svojim prvim od ukupno tri gola postavio Didier Dinart.

Toulouse je u nastavak startao sa zaostatkom od šest pogodaka, a nakon 41. minute i domaćeg odlaska na +10 gosti su izgubili svaku nadu u makar častan poraz. Točku na i stavio je 30 sekundi prije isteka vremena član Fenixa Valentin Porte, igrač koji je u završnici zaredao s nekoliko pogodaka u mreži Annonaya. Posljednju domaću priliku u istoj je minuti u 44 pogodak propustio pretvoriti Kopljar.

Dunkerque Handball Grand Littoral - Créteil 27:22 (13:10)

Prvi pratitelj PSG-a i Chambéryja, momčad Dunkerque, u trećem je kolu na domaćem terenu odmjerila snage sa sastavom Créteila čije boje brane tri hrvatske internacionalca, vratar Dragan Jerković te Mario Obad i Davorin Vranić. Vranić je u ovaj -5 poraz ugradio šest pogodaka iz osam pokušaja, Obad je šut okušao jednom no bio je neprecizan, dok je Jerković skupio osam obrana. S druge strane najuspješniji je bio Pierre Soudry sa sedam zgoditaka. Gerard i Annotel zajedno su zaustavili 11 protivničkih šuteva.

Sastav Patricka Cazala poveo je u drugoj minuti preko Sebastiena Bosqueta, minutu kasnije izjednačio je Descat, a zatim je čak sedam minuta na semaforu stajalo tih početnih 1:1. Za treću promjenu rezultata u ovom susretu pogodio je Vranić, baš kao i u 12. minuti također za novu minimalnu prednost. Nakon nešto manje od 15 minuta igre i jedne obrane Jerkovića Créteilu se pružila prilika za odlazak na +3 što je Quentin Minel i iskoristio. Gosti su u tim trenucima izgledali vrlo dobro, pa je Antoine Ferrandier nekoliko trenutaka kasnije pogodio za 8:4 svoje momčadi.

3:0 seriju momčadi Benjamina Pavonija zaključio je Vranić svojim četvrtim pogotkom za +5. Vrlo dobar period Créteila zasjenio je pad u narednim minutama. Čak osam minuta gosti nisu uspjeli pronaći put do mreže Dunkerquea i domaćin se uspio potpuno priključiti. Pet minuta prije odlaska na odmor za 9:9 pogađa Kornél Nagy. Isti igrač 16 sekundi prije isteka prvih pola sata igre postavlja 13:10. Iako se pad gostiju dogodio pred predah u svlačionici nisu uspjeli konsolidirati redove pa je od povratka na teren Dunkerque povećavao prednost do konačnih 27:22.

Billere Handball - US Ivry Handball 24:29 (7:14)

Iznenađenja nije bilo niti u dvoboju između posljednjeplasiranog Billerea i Ivryja. Nakon nekoliko susreta pauze zbog ozljede Davor Dominiković našao se u zapisniku, a svojoj je momčadi na putu do pobjede pomogao s četiri pogotka uz stopostotan učinak. Prva tri puta precizan je bio s linije sedam metara, a jedini gol iz igra postigao je dvije minute prije kraja. Njegov suigrač Jeremy Darras u listu strijelaca se upisao sedam puta, dok su kod najneuvjerljivije momčadi lige najraspoloženiji sa šest pogodaka bili Ragot i Le Meur.

I dok Billere broji poraze peto kolo donijelo je momčadi Ivryja treću pobjedu zahvaljujući kojoj se nalazi na visokom četvrtom mjestu, s bodom više ispred izmučenog Montpelliera. Početnih 1:0 koje je postavio Danilo Drobnjaković bilo je ujedno jedino domaće vodstvo na ovom susretu. Nakon sedme minute i 3:3 Ivry se počeo lagano odvajati, a do kraja prvoga dijela uspio je stići i do dvostruke prednosti. Domaćin je s druge strane u tih prvih pola sata uspio postići tek sedam zgoditaka.

U šestoj minuti nastavka Dominiković je svojim drugim pogotkom svoju momčad doveo do visokih devet pogodaka prednosti, točnije 19:10, a na +8 Ivry se vratio pet minuta prije kraja. Iako u konačnici pobjeda nije bila toliko izražena, domaći sastav niti u jednom trenutku nije bio u prilici ozbiljnije ugroziti ovo slavlje sastava Pascala Leandrija. Ipak, domaćeg stratega Villedieua može zadovoljiti bolje izdanje u napadu u odnosu na prvo poluvrijeme.