Smajlagić sa Zametom startao velikom pobjedom, Medveščak iznenadio Goricu

Ivan Dominik • nedjelja, 14.10.2012.

Šesto kolo Premijer lige startalo je s pet subotnjih utakmica u kojima su viđene tri visoke i očekivane pobjede domaćina, jedan remi i jedna iznenađujuća pobjeda gostiju. Najviše je pozornosti plijenila utakmica Zameta i Varteksa u kojoj su debitirali novi treneri Riječana, Smajlagić i Matošević, dok je za kompletiranje kola ostalo samo još da se odigraju dvoboji Dubrave i Karlovca, odnosno Marine u Siscije, koji su na rasporedu u nedjelju...

Zamet - Varteks Di Caprio 37:20 (14:9)

U prvoj utakmici pod vodstvom novog trenerskog dvojca, Irfana Smajlagića i Valtera Matoševića, legendi hrvatskog rukometa, riječki je Zamet upisao i drugu pobjedu u nizu. Šesto kolo bilo je kobno za slabašni Varteks koji nije imao previše šansi u Rijeci protiv raspoloženog domaćina, koji je slavio drugi put zaredom u domaćem prvenstvu.

Zamet je bio bolja i dominantna momčad od starta susreta do samoga kraja istog, vodio je cijelo vrijeme tako da Varaždinci ni u jednom trenutku nisu imali rezultatsku prednost. Razlika golova je rasla razmjerno s vremenom, što je ono više odmicalo Varteks je padao, a Zamet "nabijao" deficit gostiju pa je tako na poluvremenu bilo 14:9 za domaće, a na kraju visokih i uvjerljivih 37:20.

Zamet je bio sjajan i u obrani i u napadu, dominirao je susretom, a za konačan trijumf od 17 pogodaka razlike najzaslužniji je bio Marin Kružić s osam golova, njegov imenjak na vratima Riječana, Đurica s deset obrana te Mateo Hrvatin i Davor Šunjić, koji su dodali po pet zgoditaka. Najefikasniji u poraženoj ekipi bio je Luka Trojko sa sedam golova, dok su vratari Varteksa bili vrlo loši skupivši samo sedam obrana.

Gorica - Medveščak NFD 31:32 (16:13)

Zagrebački Medveščak upisao je jedinu subotnju gostujuću pobjedu u šestom kolu Premijer lige i to iznenadivši Goricu, koja igra u vrhunskoj formi ove sezone, na njenom parketu. Velikogoričani su bolje otvorili prvi dio susreta te su u njemu vodili do samog kraja, odnijevši na odmor "plus tri" uz rezultat 16:13. Međutim, Medveščak u nastavku počinje igrati besprijekorno u obrani te vrlo brzo dolazi u rezultatski egal.

Gorica je sve više padala u igri, iako je održavala minimalnu prednost. No, u egalu je proveden najveći dio drugog poluvremena utakmice, igralo se gol za gol u visokom ritmu, a Gorica je ipak bila ta koja je konstantno vodila. Stoga je i šokirao preokret gostiju u zadnjih desetak minuta utakmice kada su oni preuzeli vodstvo te u infarktnoj završnici odličnom igrom Ante Tokića, koji je zabio i pobjednički gol, u ritmu gol za gol stigli do pobjede.

Završilo je 32:31 za Medvjede koji su šokirali domaćina u čijim je redovima najbolji bio Dario Vozab sa šest zgoditaka, no niti njegova izvrsnost u završnici dvoboja nije pomogla domaćima da izvuku pozitivan rezultat. Za pobjedu Medveščaka najzaslužniji su bili Tokić sa sedam golova iz deset pokušaja i Matej Pašalić, koji je poentirao jednom više.

Spačva-Vinkovci - Split 38:33 (19:15)

Spačva je u Vinkovcima u izrazito efikasnoj utakmici očekivano deklasirala Split. Od samog je početka dvoboja na parketu postojala praktički samo jedna momčad - ona Spačve. Splićani su u prvih pola sata uspjeli doći samo do dva izjednačenja (2:2 i 11:11) i ništa više pa je zato Spačva već na pauzi imala visokih 19:15 u svoju korist. U nastavku je domaćin samo do kraja iskontrolirao utakmicu i bez većih je turbulencija i uzbuđenja na susretu priveo kraju.

Napadi su funkcionirali odlično na obje strane, ali je momčad Splita zbog dosta slabije obrane ipak ostala bez šansi u tom dvoboju. Spačva je slavila 38:33, podosta lako kako i sugerira rezultat, a najbolji u njenim redovima bili su Karlo Oroz, po običaju, s devet golova i Bojan Mirilo sa sedam pogodaka, dok su vratari imali odličnih 20 obrana. Najbolji splitski pojedinac bio je šesterostruki strijelac Natko Merhar.

Poreč - Vidovec Bios 30:25 (15:15)

Gotovo jednakom lakoćom, a i identičnom razlikom, samo uz puno manje golova, i Poreč je kod kuće nadvisio podređeni Vidovec. Gosti su očekivano u Istri ostali bez šansi, a Porečani su nova dva boda upisali "lomljenjem" protivnika u drugom poluvremenu. Na odmoru je bilo 15:15, premda je Poreč bio dosta bolji i vidio konstantno, no, Vidovec se uvijek uspijevao vraćati u egal. Međutim, drugih je pola sata pružilo drukčiju priču te je Poreč serijom pogodaka u posljednjoj četvrtini okršaja "na iskustvo" slavio s 30:25.

Kod pobjednika je najefikasniji bio po običaju i najbolji domaći rukometaš, Stefan Vujić, koji je mrežu Vidovca tresao čak sedam puta. Pridodali su mu se Rudolf Čužić s pet zgoditaka te Vladimir Gruičić i Tim Thoss, svaki s po četiri zgoditka. Poraženu je momčad predvodio Damir Turković sa šest golova, vratarski je par skupio premalih devet obrana, što je bilo dovoljno da Poreč upiše očekivane bodove.

Buzet - Bjelovar 32:32 (19:19)

U Buzetu su prvi remi nove sezone Premijer lige odigrali domaći i Bjelovarčani, koji su uspjeli Istrijanima "otrgnuti" bod. Susret bogat golovima bolje je započeo Buzet, koji je i vodio u uvodnim minutama, međutim, Bjelovar se konstantno vraćao u egal, a u drugom je dijelu prvog poluvremena čak uspio i povesti. Ipak, na odmor se otišlo izjednačenjem 19:19. U drugom je dijeli viđen obrnut scenarij; domaćin se nakon bolje igre i vodstva Bjelovara vratio "iz bunara", okrenuo susret i rezultat, no ponestalo mu je snage za pobjedu pa je u finišu dvoboja gostujući sastav došao do egala.

Završilo je 32:32, a iako je vodio pred sam kraj utakmice Buzet se morao spašavati od poraza golom Nikole Šverka u zadnjoj minuti za konačan ishod. Marin Vukelić zabio je osam golova za Buzet, a Igor Gašparović i Marko Gotal isti broj pogodaka za goste, čime su ta trojica bili i najbolji pojedinci ogleda. Domaći su imali bolje vratare, ali je Bjelovar imao više raspoloženih strijelaca pa je okršaj na kraju i zasluženo završen podjelom bodova.