Liga prvaka - Skupina C, 4. kolo, 20.10.2012.
Metalurg Skoplje 32:19 St. Peterburg
St. Peterburg

Stanić i Vugrinec odveli Metalurg do uvjerljive pobjede protiv St. Peterburga

Igor Šestak • nedjelja, 21.10.2012.

Rukometaši makedonskog Metalurga nastavili su s odličnim igrama u Ligi prvaka. Nakon četiri odigrane utakmice imaju maksimalnih osam bodova, a posljednja žrtva momčadi Lina Červara bio je ruski St. Peterburg koji je u Skopju poražen s uvjerljivih 13 golova razlike.

U prva tri kola ovogodišnje Lige prvaka Metalurg je upisao tri pobjede. Lino Červar odveo je svoju momčad do slavlja kod Chamberyja i Silkeborga, a u Skopju je bez puno poteškoća palo Gorenje. U četvrtom kolu u Makedoniji je gostovao ruski St. Peterburg, momčad koja je u tri kola slavila tek jednom, na domaćem terenu protiv francuskog Chamberyja u prošlom kolu.

No, Rusi u Skopju nisu imali rješenja za odličnu igru Metalurga, a posebno za odličnog domaćeg vratara Darka Stanića, koji je prikupio 15 obrana. Utakmica je bila prilično jednosmjerna. Gosti su u prvom poluvremenu održavali priključak i na odmor su otišli sa četiri pogotka zaostatka, ali u nastavku su potpuno pali i završili dvoboj u velikom minusu.

U periodu od 31. do 46. minute Metalurg je odlično igrao u obrani i primio tek jedan gol. Prednost Makedonaca u drugih 30 minuta je konstantno rasla sve do konačnih 32:19.

Najuvjerljivija je to pobjeda Metalurga u ovogodišnjoj Ligi prvaka, a osim odličnog Stanića, momčad je do nje predvodio Renato Vugrinec s čak 11 pogodaka. Mojsovski je zabio pet, a Manaskov i Mirkulovski po četiri pogotka. Rusku momčad su s četiri postignuta pogotka predvodili Nasirov i Semenov.

Posljednju utakmicu četvrtog kola u skupini C odigrat će u nedjelju Chambery i Kielce, a Poljaci u toj utakmici imaju priliku doći do četvrte pobjede i još se jednom izjednačiti na vrhu tablice s makedonskim Metalurgom. U petom kolu, koje je na rasporedu sredinom studenog, Metalurg očekuje veliki derbi skupine protiv Kielcea, dok St. Peterburg ugostiti Silkeborg i tražiti svoju drugu pobjedu.