HAŠK 0:1 Šibenik
Šibenik

Šibensko slavlje na Pešćenici: Slavica gostima donio petu prvenstvenu pobjedu

Ivana Jurica • nedjelja, 21.10.2012.

Deseto prvenstveno kolo, koje je ponudilo i susret HAŠK-a i Šibenika na Pešćenici, gostima je donijelo minimalnu pobjedu (0:1), petu ukupno u sezoni, a drugu uzastopnu, dok su domaćini, ostvarili i treći poraz za redom. Šibenčanima je za tri važna boda bio dovoljan četvrti prvenstveni gol Mira Slavice 15 minuta prije kraja utakmice.

HAŠK – ŠIBENIK 0:1 (0:0)

Zagreb, igralište Pešćenica, gledatelja 200

Sudac: Slaven Florijančić – Jurjevac

Pomoćnici: Davor Batinić (Osijek) i Davor Kožarec (Domaslovec)

Strijelac: Slavica 74'

Žuti kartoni: Bosec 5', Ribić 44' – Fuštin 20'

HAŠK: Županac, Ribić, Cetina, M. Škorić, Tolić, Marjanović, Nimac, Krznar (od 70. Marić), Gurbeta, Bosec (od 58. Čavala), Woo Lee (od 77. Majcenić). Trener: Ratko Ninković.

ŠIBENIK: J. Škorić, Blaić, Tomić, Bašić, Čuljak, G. Živković (od 63. Anić), Mišlov, Španja, Fuštin (od 46. Marina), Slavica, Tepurić. Trener: Goran Tomić.

Domaćin, koji za pobjedu ne zna još od četvrtog kola i susreta protiv Primorca 1929, u susret je ušao s nekoliko promjena u početnom sastavu, na klupi je završio i napadač Čavala. Gosti, pak, u najjačem su sastavu stigli na Pešćenicu s ciljem da dobru igru okrune i pobjedom.

U tvrdoj utakmici domaćin je već na otvaranju zaprijetio: u petoj minuti Bosec je išao zaobići i gostujućeg vratara, a sve što je HAŠK dobio u toj situaciji je žuti karton za svog igrača zbog simuliranja. Do poluvremena promjene rezultata nije bilo, iako su loptu nešto više u svom posjedu imali Šibenčani.

Nastavak je ponudio više prilika: u 55. minuti domaći vratar Županac obranio je udarac Mišlova. 11 minuta kasnije akcija ŠpanjaSlavica za malo je urodila plodom, no, udarac Šibenikove devetke zaustavio je jedan domaći branič. Ipak, u 75. minuti gosti su poveli: Blaić je ubacio s desne strane, a Slavica je s pet – šest metara postigao svoj četvrti prvenstveni pogodak za radost Šibenika i njihovih vjernih navijača Funcuta koji su ih bodrili i u ovoj utakmici.

Iako su domaćini pokušali nakon toga doći do izjednačenja, Šibenik je rutinirano utakmicu priveo kraju i uknjižio nove vrijedne bodove.

U sljedećem kolu HAŠK će na noge Gorici, dok na Šubićevac stiže drugoplasirano Dugopolje sa šest uzastopnih pobjeda.