Solin polako odmiče

Ivana Strahija • utorak, 23.10.2012.

Čini se da je solinskom kolektivu sve bolje nakon što su povezana tri pozitivna rezultata, a taumak pred pratiteljima je na četiri boda.

Posljednji su svoj susret odigrali nogometaši Primorca i Radnika, koji su morali pričekati da u nedjelju Hajduk odigra svoj prvoligaški ogled kako bi mogli na Poljud. Domaća je momčad produženo razdoblje za treniranje bolje iskoristila i nakon dva poraza konačno upisala pobjedu. Domaćini su poveli već u šestoj minuti pogotkom Jure Vladovića, dok je na 2:0 u posljednjoj minuti prvog dijela digao Zoran Plazonić, i to s bijele točke. U drugom poluvremenu gosti iz Sesveta nisu uspjeli doći do smanjenja rezultata, sve do 83. minute i kaznenog udarca. Njega je realizirao Petar Franjić, no vremena za nešto više nije bilo.

I Vinogradar je upisao domaću pobjedu, a s tri dodatna boda na kontu na ljestvici Druge lige zamijenio je mjesta sa svojim protivnikom u 10. kolu, Mosorom. Susret je u većem dijelu bio napet i neizvjestan, iako su domaćini u Mladini poveli već u devetoj minuti zgoditkom Antonia Vukića. Gosti su trebali odlazak na odmor da konsolidiraju redove, no vraćaju se bolje raspoloženi, a Dalibor Dude u 58. zabija za 1:1. Na domaćima je sad red bio da im padne koncentracija, pa su domaći navijači već bili zabrinuti da će sve završiti smo podjelom bodova, no onda Hrvoje Tokić u 88. minuti pogađa za 2:1, a Nikola Bucković u drugoj minuti sudačke nadoknade postavlja konačnih 3:1.

Imotski je u Zagrebu upisao treću pobjedu u nizu, iako je domaćem Rudešu samo jedna lopta uspjela ući u mrežu iza vratara Vinka Maslenice. To je za nogom pošlo Dariju Bodrušiću, koji je pobjedonosni pogodak za Rudeš postigao u 69. minuti.

U Solinu je gostovao Hrvatski dragovoljac i kući na Siget se vratio bez bodova. Derbi vrha tablice ostavio je tako Solinjane u vodstvu, a veliki je heroj u dresu Solina je sigurno Alen Guč, strijelac pogotka vrijedna tri boda.

Lučko pak je remiziralo s Pomorcem, ishod kojem se momčad Sandra Žufića nikako nije nadala. No, svakom od protivnika pripalo je po jedno poluvrijeme, u prvom je dijelu Filip Vukić pogodio za 1:0, a u drugom je Vedran Turkalj izjednačio na 1:1. Time je prekinut niz od tri pobjede Lučkog, ali i niz od tri poraza Pomorca.

Remi je upisan i u Zelini, gdje je istoimeni domaćin ugostio Goricu. Pogodaka nije bilo.