Lučko 1:1 Šibenik
Šibenik

Bivši prvoligaši remizirali u Lučkom, Šibenik bez pobjede ostao u 90. minuti

Ivana Jurica • nedjelja, 04.11.2012.

Niti ovog puta u susretu Lučkog i Šibenika nije bilo pobjednika, kao uostalom i lani u dva prvoligaška susreta. Drugoligaški derbi donio je novu pobjedu bodova, završilo je 1:1. Gosti su poveli prvijencem Mate Pekasa, a domaćinu je bod u 90. minuti donio Elvis Sarić.

LUČKO – ŠIBENIK 1:1 (0:0)

Lučko, igralište Lučko, gledatelja 400

Sudac: Marin Horvat – Čakovec

Pomoćnici: Branko Bacinger (Čakovec) i Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: Sarić 90' – Pekas 51'

Crveni karton: Bašić 87' – povlačenje u izglednoj prilici za postizanje gola

Žuti kartoni: Džaja 57' – Tomić 48', G. Živković 59'

LUČKO: Jajalo, Buden, Burić, Džaja, Lončar, Petrak (od 72. Krznarić), Sarić, Vukić (od 63. Abramović), Skulić (od 81. Novak), Rendulić, Graf. Trener: Dario Bašić.

ŠIBENIK: Škorić, Blaić, Tomić, Bašić, Čuljak, G. Živković, Mišlov, Španja (od 46. Pekas), Anić (od 90. Slavica), Fuštin (od 88. Ćaleta-Car), Tepurić. Trener: Goran Tomić.

Sva su se veća uzbuđenja događala u drugom poluvremenu. U prvom, domaćin je više imao loptu, terensku inicijativu, ali Narančasti su se vrlo organizirano i uspješno branili, a najbolju priliku Lučko je imalo u 23. minuti, ali je gostujući vratar Škorić obranio oštar udarac Sarića.

Već početkom nastavka gosti su poveli: Tepurić je dodao Pekasu koji je početkom nastavka ušao u igru, a lijevi bočni Šibenika zabio je za vodstvo svoje momčadi. Stradao je potom gostujući veznjak Grgo Živković, dobio je udarac laktom u lice, bilo je i krvi, ali teže kazne za domaćeg igrača nije bilo.

U kaznenom prostoru domaćih nešto kasnije duel Grafa i Tepurića, Šibenikov napadač završava na travi, ali za suca Horvata to nije jedanaesterac. 20 minuta prije kraja Narančasti su imali sjajnu šansu za potvrdu pobjede: Fuštin je ubacio s desne strane, Tepurić je nečuvan u kaznenom prostoru, ne primiruje loptu već se odlučuje na udarac iz prve, ali lopta je otišla visoko preko gola.

Gosti su u 87. minuti ostali s igračem manje, njihov kapetan Bašić srušio je jednog domaćeg igrača u izglednoj prilici za postizanje gola i morao je ranije u svlačionicu. Brojčanu prednost na terenu Lučko je iskoristilo u 90. minuti kad je centaršut Rendulića Sarić glavom poslao u mrežu. Do kraja utakmice stisli su domaći nogometaše Šibenčane u njihov kazneni prostor, stvarali šanse, ali neefikasnost domaćih igrača i Škorić nisu dopustili promjene rezultata.

Za obje momčadi bio je to ukupno četvrti remi ove sezone. U sljedećem kolu Lučko gostuje kod Gorice, dok Šibenik na Šubićevcu dočekuje Rudeš.