Pomorac i Mosor slavili u gostima

Ivana Strahija • ponedjeljak, 05.11.2012.

12. kolo Druge lige nije bilo posebno naklonjeno domaćim momčadima, a ni favoriti se nisu uvijek iskazali kako se od njih očekivalo….

Izuzetno uvjerljivu gostujuću pobjedu proslavio je Pomorac u Mladini, s ukupnih 4:2. No, daleko od toga da je susret bio jednosmjeran, a pobjeda laka. Gosti su protiv Vinogradara poveli u 39. minuti preko Tonija Datkovića, no prije odlaska na odmor domaći Matija Štefančić izjednačuje na 1:1. Odmah po povratku na travnjak, u 47. minuti, Dražen Pilčić matira Kristijana Kahlinu za 1:2, no domaćini ponovno ne trebaju mnogo za izjednačenje, pa u 53. minuti 2:2 postavlja Mihael Medven. Pilčić se međutim ne predaje, nego u 70. uspijeva vratiti vodstvo na stranu Pomorca, a njegov kolega Mateo Damiš u drugoj minuti sučeve nadoknade postavlja konačni rezultat.

Na domaćem travnjaku izgubio je Radnik, kojem je sva tri boda odnio Mosor. Gostima je za pobjedu bio dovoljan jedan pogodak, koji je pao pred sam odlazak na odmor o poluvremenu, a strijelac je bio Mario Šerić. Do kraja utakmice se Sesvećani nisu uspjeli vratiti u egal, a vrijedi zapisati da je u 78. minuti zbog prostačenja isključen domaći trener Dinko Ječičić.

Na Poljudu je Primorac 1929 zabilježio svoj drugi remi u nizu, a bod je otkinuo drugoligaš iz Imotskog. Ipak, tijekom većeg dijela utakmice, činilo se da će slaviti domaći, koji su u 12. minuti došli do pogotka preko Frana Vladisavljevića. No u 82. minuti je treneru Imotskog, Mirku Grabovcu, na povjerenju ukazanom uvođenjem u igru, zahvalio Ivan Ćurić i postigao izjednačujući gol. Imoćani su tako i dva kola upisali četiri boda, što je nakon niza poraza svakako dobra vijest za taj sastav.

1:1 bilo je i u Dugopolju, gdje je gostovao sastav iz Velike Gorice. Iako se očekivala uvjerljiva pobjeda domaćina, Gorica je uspjela uzeti bod, a u tome su pomogli i domaći igrači. Pogodak su gosti naime postigli u 14. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Domagoj Abramović, nakon što je jedan od domaćih igrača rukom igrao u kaznenom prostoru. Trebalo je Dugopoljcima potom jedno vrijeme da se vrate u igru, a u 56. minuti rezultat je izjednačen pogotkom Josipa Balića te se do kraja nije mijenjao.

Po bod su uzeli i suparnici u Solinu, no gledatelji, njih sedamstotinjak, vidjeli su čak šest pogodaka. Prvi su poveli gosti iz Zeline, čiji je Ivan Kiš bio spretan već u uvodnim sekundama susreta, a na 1:1 izjednačava domaći Tonči Radovniković u 18. minuti. Svega pet minuta kasnije, rezultat je opet na strani gostiju zahvaljujući Josipu Fučeku. Rezultat se potom nije mijenjao do 50. minute, kad gosti dolaze do ugodnih 1:3, uz strijelca Maria Brlečića. No, ako su pomislili da im je pobjeda u džepu, Zelinjani su se prevarili, jer je u 56. minuti vratara Domagoja Kranjčeca matirao Joško Kovač za 2:3, a onda je u 66. za 3:3 pogodio Matija Poredski.