Premijer: Dubrava doživjela prvi prvenstveni poraz, Zametu peti uzastopni trijumf

Ivan Dominik • nedjelja, 04.11.2012.

Odigran je veći dio devetog kola Premijer lige, u kojem je ove subote bilo i više nego zanimljivo. Prvi prvenstveni poraz doživjela je Dubrava kod Bjelovara, ali je zato niz neporaženosti na pet utakmica prolongirao Smajlagićev Zamet, koji je to platio i teškom ozljedom važnog igrača. Poreč je nanio deveti poraz zaredom Varteksu, a vrlo je interesantno bilo i u Karlovcu...

Bjelovar - Dubrava 31:26 (17:10)

Na domaćem parketu Bjelovar je uspio postati prva momčad Premijer lige, koja je slavila nad vodećom Dubravom. Priuštivši joj pritom i prvi poraz u prvenstvu nakon čak osam uzastopnih pobjeda. Deveto kolo tako je bilo kobno za Veprove, kojima je ubrzo po početku susreta postalo jasno da neće lako uzeti bodove u Bjelovaru. Vrlo raspoloženi domaćini igrali su fenomenalno čitavu utakmicu, pogotovo u završnici prvog dijela te su na odmor odnijeli vodstvo od 17:10.

U nastavku su kroz 30 minuta samo iskontrolirali utakmicu ne dozvolivši Dubravi da se približi i ozbiljnije zaprijeti pa su potpuno zasluženo na kraju slavili rezultatom 31:26. Do te velike i važne pobjede Bjelovarčane je vodio Ivan Horvat prije svih s devet golova, dok je Dubravko Grgić na vratima obranio 11 lopti igračima Dubrave. Za poražene je najviše, šest golova, zabio Antonio Kovačević, jedan manje je dao i Ante Kaleb, dok je Igor Totić imao 12 obrana.

Karlovačka banka - Medveščak NFD 31:30 (14:13)

Dosad drugoplasirana momčad lige, Karlovačka banka, došla je porazom Dubrave u Bjelovaru i svojom pobjedom nad Medveščakom do izjednačenja na ljestvici prvenstva. Sada je Karlovac na prvom mjestu s osam pobjeda u devet utakmica zajedno s Dubravom. Susret s Medvjedima kod kuće, pak, nije protekao lako; igrala se u prvom dijelu vrlo izjednačena utakmica s mnogo promjena vodstva i rezultata te izjednačenja, a nakon poluvremena je ipak vodila domaća ekipa uz 14:13.

Nastavak je donio puno bolju igru Karlovca na ulazu u drugo poluvrijeme, kojim su se domaći odvojili na "plus pet". Međutim, Medveščak se vratio na 20:20 i konstantno se vraćao u egal kroz drugih pola sata koliko god da je Karlovac vodio. Ipak, ulaskom u završnicu ponestalo je gostima snage za nove preokrete, a Karlovac je jako teško u neizvjesnoj i napetoj utakmici stigao do vrijedne pobjede od 31:30. Do nje ga je vodio iznad svih nevjerojatni Luka Cindrić s nestvarnih 14 pogodaka, dok je na drugoj strani Ante Tokić bio najefikasniji s osam golova.

Split - Zamet 29:30 (17:13)

Trener Zameta Irfan Smajlagić nakon pobjede njegova kluba u Splitu. "Reakcija igrača na otvaranju prvog poluvremena bila je dosta loša, putovanje je trajalo od devet sati ujutro do pet sati popodne i vidjelo se da na ulasku u prvo poluvrijeme nedostaje agresivnosti i energije. Tijekom prvog dijela bili smo u konstantnom zaostatku, a onda se dogodila i ta ozljeda Sakića koja je najgora moguća stvar za nas. S njegovom ozljedom odmah smo mogli prekrižiti obranu 6-0 koju uvježbavamo već tri tjedna, morali smo u hodu rotirati igrače te tražiti nova rješenja. Na kraju smo uspjeli pronaći rješenje u obrani i utakmicu privesti kraju na pravi način. Reakcija igrača u drugom poluvremenu bila je dobra, promijenili smo obranu imali vodstvo od tri, četiri pogotka razlike. Šteta zbog cijene koju smo platili u obliku ozljede Marina Sakića", rekao je za portal sportcom.hr.

Jednako napeto, čak i neizvjesnije od utakmice u Karlovcu, bilo je u srazu Splićana i "novog" Smajlagićevog Zameta. Utakmica je bila vrlo dobra, uzbudljiva i efikasna, a pobjedu je ponajviše zbog genijalnosti Smajlagića i vrhunske forme Riječana dobio Zamet nakon što je na poluvremenu gubio s čak četiri pogotka razlike, 17:13. U nastavku je riječki klub zaigrao furiozno te mnogo bolje u napadu, a rezultat toga bio je fantastični preokret i konačna pobjeda od 30:29, koja je ujedno bila i peta uzastopna za Zamećane u ligi te od sjedanja legendarnog bivšeg desnog hrvatskog krila na klupu te ekipe.

Nažalost, slavlje u svlačionici Zameta nije bilo veliko jer se Riječanima ozlijedio važan obrambeni igrač, Marin Sakić. On je teško povrijedio koljeno, što je obilježilo i cijelu utakmicu u Splitu. Ipak, treba reći kako je Sakić do ozljede pomogao svojoj ekipi da dođe do pobjede, zabivši pogodak, dok je najviše zabio fantastični Luka Mrakovčić s čak 13 zgoditaka. Kružić je kod pobjednika dodao osam golova, dok je na drugoj strani najbolji bio Jerković s devet golova.

Vidovec BIOS - Gorica 25:28 (13:16)

Gorica je u Vidovcu protiv domaćina odigrala rutinsku utakmicu u kojoj je vodila praktički od samog početka utakmice pa do njenog kraja. Već u prvom poluvremenu su gosti iz Velike Gorice izgradili osjetnu prednost od tri pogotka razlike, koju su kasnije održavali kroz cijelo prvo poluvrijeme, na kraju odnijevši vodstvo od 16:13 na odmor. Drugi dio dvoboja također je bio u znaku Gorice, a prošao je u gotovo jednakom ritmu i tonu kao i prvo poluvrijeme. Na kraju je svaka ekipa zabila po 12 pogodaka, gosti su cijelo vrijeme vodili, a konačan je ishod bio i najrealniji - tri razlike za Goricu uz 28:25.

Najubojitiji topnik Gorice u pobjedi svoje momčadi protiv Vidovca bio je Domagoj Ferenčina s devet golova, dok su po šest dodali Darijo Debeljak i Hrvoje Ceković. Na vratima Velikogoričana je Josip Dijanić imao 13 obrana, jednu manje od svog kolege iz domaće momčadi, Tomislava Balenta. Vidovec je po efikasnosti predvodio Ivan Sršen s osam zgoditaka, dok je četiri puta mrežu gostiju uz stopostotan učinak "bušio" Dominik Mišković.

Varteks Di Caprio - Poreč 20:32 (12:13)

Čak devetu uzastopnu utakmicu uspio je izgubiti Varteks Di Caprio i to ovoga puta na domaćem parketu u Varaždinu. Premda su se domaći vrlo dobro držali u prvom poluvremenu protiv jakog Poreča te su nerijetko boravili i u egalu, mnogo kvalitetnija momčad iz Istre prelomila je susret krajem prvog dijela. Porečani su se tada odvojili, poluvrijeme završili vodstvom od 13:12, a u nastavku serijom od 5:1 pobjegli na nedostižnu razliku (18:13).

Do kraja utakmice su samo još više "nabijali" razliku te povećavali prednost zabijajući pogotke u serijama, dok je iste Varteks davao "na kapaljku". Furioznom, dominantnom i zapanjujuće efikasnom završnicom Poreč je došao do velike pobjede od 12 razlike uz 32:20, potpuno podredivši domaću ekipu. Stefan Vujić bio je najbolji kod Poreča po običaju i zabio je deset golova, Tomislav Sladoljev obranio je 12 lopti, a David Miličević je dodao pet golova. Kod poraženih Varaždinaca istaknuli su se Mihael Marenčić sa sedam i Luka Trojko sa šest zgoditaka.

Za kompletiranje devetog kola Premijer lige ostalo je još odigravanje samo jednog dvoboja i to utakmice Buzeta i Marine iz Kaštela, koja se igra u nedjelju popodne u Istri. U posljednjoj utakmici subotnjeg dijela natjecanja, Siscia je lakoćom nadigrala slabašnu Spačvu.

• Obrisan korisnik05.11.2012. u 10:05
    vidi se što ja pravi trener....od kante za napucavanje, zamet stigao do 5. uzastopne pobjede! još da volpi za sljedeću sezonu odriješi kesu, pa da uz zagreb i nexe imamo i 3. stabilni, relativno jaki klub!