Premijer liga, 9. kolo, 04.11.2012.
Buzet
Buzet 31:28 Ribola Kaštela

Premijer: Buzet zaključio deveto kolo pobjedom i velikim preokretom na domaćem parketu

Ivan Dominik • nedjelja, 04.11.2012.
Premijer: Buzet zaključio deveto kolo pobjedom  i velikim preokretom na domaćem parketu

Zaključeno je i deveto kolo rukometne Premijer lige, najjačeg hrvatskog natjecanja u tom sportu i to dvobojem Buzeta i Marine u Istri. Slavili su u nedjelju navečer domaći Buzećani nakon velikog preokreta u dramatičnoj završnici protiv jakih i vrlo dobrih, ali ipak nekompletnih i nedoraslih Kaštelana.

Deveto kolo Premijer lige kompletirano je nakon nedjeljnog sraza Marine Kaštele i Buzeta u Istri, gdje je poražena gostujuća momčad, ali vrlo tijesno. Domaći je Buzet bio uspješniji u derbiju momčadi iz donjeg doma prvenstvene ljestvice i to velikim preokretom u furiozno odigranom drugom poluvremenu.

Utakmicu je bolje i jače otvorila gostujuća ekipa iz Kaštel Starog, koja je nakon uvodnih minuta provedenih u egalu stigla do minimalnog vodstva, koje je povećavala tijekom drugog dijela prvog poluvremena. Buzet je igrao loše i nezainteresirano, dok je Marina velikom borbenošću izgradila svoju prednost do 15:10 na poluvremenu.

Međutim, u drugom se poluvremenu na buzetskom parketu pojavila sasvim druga domaća momčad, koja je u nastavak krenula, fenomenalno, "probuđeno" i dominantno. Golom Marija Galijota Buzet je do 45. minute utakmice izjednačio na 21:21 i ušao s boljom igrom u završnicu, odnosno posljednju četvrtinu okršaja.

U posljednjih desetak minuta uslijedio je konačan kraj velikog preokreta u kojem je Buzet "zamrznuo" goste na 24 pogotka, odvojio se na osjetniju prednost i protutnjao do pobjede. Do kraja utakmice prednost se Buzećana popela i do tri zgoditka razlike pa je tako ogled završen uz rezultat 31:28 i trijumf domaćina.

Istrijane, koji su s nova dva boda ostali sedma momčad lige, predvodili su sjajni Marin Vukelić i Duško Ljubotina sa sedam golova iz devet pokušaja, Bruno Kozina zabio je jedan pogodak manje, dok je izvrsni Aleks Jović na vratima uknjižio deset od ukupno 11 obrana domaćih. Po sedam zgoditaka za goste zabili su Velimir Krokar i Marko Vukić, ali nedovoljno za pozitivan ishod Marine, koja je, doduše, ovaj susret odigrala bez svog ponajboljeg igrača - Mislava Nenadića.