Brose iskoristio pad Partizana i iz Beograda odnio vrijednu pobjedu

Branimir Korać • petak, 09.11.2012.

Brose Baskets je u Beogradu uspio doći do velike pobjede protiv Partizana i to nakon što je u završnih deset minuta ušao s minusom od sedam poena. Ipak, Partizan nije izdržao u takvom ritmu do kraja i Nijemci su preokretom stigli do pobjede 77:72...

Njemački Brose odnio je veliku pobjedu u paklenoj atmosferi u beogradskom Pioniru svladavši Partizan sa 77:72. Nijemci nisu pali pod pritiskom domaćih navijača, odigrali su dobru utakmicu i to posebnu u završnih deset minuta kada su stigli do preokreta.

Za obje momčadi bila je to vrlo važna utakmica. Partizan je u nju ušao bez ijedne pobjede i da bi zadržao šanse za prolazak skupine, morao je slaviti. S druge strane Brose je imao jednu pobjedu, međutim pobjeda u Beogradu mu je puno značila jer tako dolazi do prednosti nad izravnim rivalom za vjerojatno četvrto mjesto u skupini.

U igri s takvim ulozima se čekalo sve do završnice prvog poluvremena da se jedna momčad odlijepi. Uspjelo je to domaćinu koji je od zaostatka 25:20 napravio seriju 12:0, preokrenuo rezultat u svoju korist i na poluvrijeme otišao s vodstvom 41:33.

Ulazak u drugo poluvrijeme nakratko je Nijemce vratio u igru, međutim Partizan se poenima Lučića i Bertansa ponovno odvaja i prednost drži sve do završnih minuta susreta.

Ključna je bila velika kriza Partizana u posljednjoj dionici kada je domaćin čak sedam minuta ostao bez ubačaja iz igre, Gavel je povukao za veliki preokret, gosti su poveli 74:70, a kada je u sljedećem napadu Nachbar ukrao loptu pri ubacivanju sa strane, a Gavel podigao na 75:70, bilo je jasno da će bodovi za Njemačku. Gagić je uspio tek smanjiti na 75:72 osam sekundi do kraja da bi nakon brzog prekršaja Jacobsen ubacio oba bacanja za konačnih 77:72.

Najbolji u gostujućem sastavu bili su Boštjan Nachbar s 19 poena i šest skokova i Casey Jacobsen s 18 poena. Kod domaćina po 17 poena i sedam skokova upisali su Vladimir Lučić i Đorđe Gagić dok su potpuno podbacili Thomas, Westermann, Milosavljević i Anđušić koji su kombinirano šutirali iz igre 5/31.