Barcelona nanijela CSKA-u najteži poraz u Euroligi

Ante Zovko • četvrtak, 08.11.2012.

Petu pobjedu upisala je Barcelona u petom kolu skupine D Eurolige, i to najvrijedniju, razbivši moskovski CSKA na njegovu terenu. Bešiktaš je uz dobru partiju Damira Markote ostvario gostujuću pobjedu kod Lietuvos Rytasa.

Huertas i Navarro postigli su po osam poena u seriji 19:5 u trećoj četvrtini koja je prelomila utakmicu u Moskvi, a onda je Barcelona svojom kvalitetom obranila prednost. I ne samo obranila, nego ju i povećala na konačnih 81:60.

Do treće četvrtine nije bilo naznaka da bi se ijedna momčad mogla rezultatski odvojiti. Lorbek je spriječio s pet poena rusko odljepljivanje u prvoj četvrtini koja je završila domaćim vodstvom 19:17. U drugoj Wallace i Navarro postižu po tricu u seriji 9:2. Teodosić malo kasnije ubacuje polaganje i dodatno bacanje, a CSKA ne dopušta Kataloncima veću prednost na poluvremenu - 38:35.

Kad su se Moskovljani približili na 43:44, Navarro i Lorbek postižu po tricu, a kapetan Barcelone povisuje kasnije prednost na 59:46. Do isteka 30. minute CSKA postiže samo jedan pogodak iz polja, a onda ostaje mokra baruta još cijelu minutu u posljednjoj četvrtini. Navarro i Jawaii povećavaju na +16, a kako domaći nisu mogli ništa ubaciti novih više od pet minute, vodstvo se samo povećavalo.

Ante Tomić postigao je šest poena u 22 i pol minute promašivši sva četiri slobodna bacanja (3/6 za dva). Dodao je tome četiri skoka i dvije asistencije za devet indeksnih bodova. Navarro se zaustavio na 21 poenu (4/10 za tricu), tri skoka i tri asistencije. Lorbek je ubacio 15, Huertas 12, a Jawai deset. Krstić je predvodio CSKA s 18 poena, a Teodosić je dodao 12, pet skokova i dvije asistencije.

Bešiktaš je pobjedom 73:67 kod Lietuvos Rytasa napravio veliki korak prema drugom krugu. Sada je na omjeru 3-2, a Litavci na 1-4. Za razliku od utakmice u Moskvi, ova je odlučena u posljednjoj četvrtini, a čovjek kojeg se najviše pitalo što i kako bio je Curtis Jerrels s 25 poena, sedam skokova i tri asistencije.

Iako je zaostajala 13:7 u prvoj dionici, turska se momčad uspjela vratiti na vrijeme na 17:20. Na Cetinovim krilima Bešiktaš je koristio slabu šutersku večer Litavaca i prešao u prednost, da bi se na poluvrijeme otišlo u egalu - 33:33.

Dašić postiže pet poena u seriji Turaka 12:0, ali je domaćima proradio šut pa su se vratili. Jerrells je briljirao i gotovo sam održavao prednost Bešiktaša koja je poslije 30 minuta bila 49:48. Jerrells ubacuje tricu na početku, Markota dodaje dva slobodna bacanja za 55:48 početkom posljednje četvrtine. Rytas nije odustajao. Četiri minute prije kraja bilo je 59:63. Hrvatski reprezentativac realizira alley-oop, a Guler zabija za 59:67. Domaći uzvraćaju - 65:69 - ali Jerrells im gasi svaku nadu još jednom tricom iz teške pozicije.

Markota je ostavio mnogo bolji dojam od dvojice Hrvata na parketu završivši s 13 poena i šest skokova u 27 i pol minuta. Dašić je dodao deset poena za Bešiktaš. Leon Radošević dobio je 12 i pol minuta te uspio ubaciti tek jedan poen. Lietuvos je predvodio Babrauskas s 14 poena, dok je 11 postigao Nedović. Obojica su imala šut za tricu 2/5.

• Obrisan korisnik09.11.2012. u 11:41
    Mesina je u problemima. Ostali su bez Kiriljenka koji je bio pola momčadi i još dva startera Šveda i Šiškauskasa. Ove zamjene nisu dobre. I Gordon je bio bolji od ovog novog indijanca. Teodosić srlja od odličnog do očajnog. Ništa novo.
  • Obrisan korisnik09.11.2012. u 09:12
    Jbeš statistiku i indexne bodove,ovaj Huertas je doktor košarke.