Nakon Zadra i Cibone, kod slovenskog prvaka u Novom Mestu pao i Split

Bernard Jurišić • subota, 10.11.2012.

Nakon što su u Novom Mesu "položili oružje" Zadar i Cibona, isto je večeras morao napraviti i Split. Žuti su i u četvrtoj gostujućoj utakmici ove sezone poraženi, iako su u svojim redovima imali prilično raspoloženi tandem Subotić - Dijan...

Splitska momčad dobro je otvorila utakmicu u Novom Mestu, Subotić i Vuković su pogađali u napadu, obrana je bila čvrsta i pokretna. Nakon prednosti Splita 5:9 u četvrtoj minuti, proradila je zadarska veza Vladović - Lalić, a serija 12:3 vraća domaćine u prednost 17:12.

Krajem prve i početkom druge četvrtine dogodila se prva napadačka kriza Žutih, pa je Krka otišla na 24:16 u 12. minuti. Splićane u igru vraća serija od šest uzastopnih poena Dijana, a Vukušić pogotkom iz okreta poravnava na 26:26.

U završnici prvog poluvremena dvije vezane trice Krušlina i Vujčića opet su donijele prednost Splitu (36:38). Nisu ovog puta forsirali vanjski šut Žuti, kao da su bili svjesni da ih u posljednje vrijeme ne služi, pa su u prvih 20 minuta za tricu šutnuli tek šest lopti i pogodili tri. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Krke 40:38.

Drugo poluvrijeme, kao i prvo, otvara Subotić tricom za 40:41, a već u narednom napadu Splita Sobin opet ulazi u probleme s osobnim pogreškama. Četvrtu, pa petu u 26. minuti zaradio je kapetan Žutih i potpisao još jednu lošu partiju ove sezone.

Krka se držala u minimalnoj prednosti (46:42), no kad su Mimica i Vukušić počeli forsirati i promašivati tricu, slovenski je prvak otišao na dvoznamenkastu prednost, koja je do završnice treće četvrtine skočila na najviših 64:48.

Nova nada za Žute ipak se rodila na prijelazu treće i četvrte četvrtine, kad su Subotić i Dijan serijom od 8:0 spustili zaostatak na 64:56. Za daljnje raspršivanje nade u preokret Splićani ipak nisu imali dovoljno pravih ideja, a ni sudačkog razumijevanja.

Nakon 64:56 svaki posjed Krke završavao je suđenim prekršajem za Split, koji je već na otvaranju posljednje četvrtine ušao u bonus. Krka se s linije slobodnih bacanja vratila u utakmicu u periodu u kojem šest minuta nije zabila koš iz igre i obranila vodstvo izvevši pritom čak 21 slobodno bacanje više od svog protivnika (29-8). Čelni čovjek ABA lige Radovan Lorbek mogao je zadovoljno s tribina mahati svom sinu Domenu u dresu slovenske momčadi.

Splićani su tako ubilježili i četvrti gostujući poraz ove sezone, uz 21 poen i sedam skokova Tonija Dijana, te 18 poena i šest skokova Srđana Subotića. Jakov Vladović predvodio je Krku s 15 poena i osam asistencija, Lorbek 11 je zabio, uz sedam asistencija, Murić je ubacio 15, Lalić 14.

• pikepiletina10.11.2012. u 22:41
    jedino su igrali stariji u Novom Mestu. mladi su totalno zakazali. jedini koji je pružio dobru rolu je Vuković. ali šta to vrijedi kad mu je utakmica završila u 5. minuti.
    pikepiletina
  • trailer trash10.11.2012. u 21:43
    split je imao samo 8 slobodnih bacanja , a krka 29! Dakle, očito se dobro i drže koliko ne znaju igrat obranu, a da ne naprave prekršaj.
    trailer trash
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 21:02
    krka je limitirana momčad ali momčad koja igra jaku obranu i kolektivan,strpljiv napad,to je za cro klubove dovoljno,da ne kažem znastvena fantastika!
  • narada10810.11.2012. u 20:12
    a neki igraci imaju tehniku slobodnjaka koja je vec na prvi pogled kriminalno losa, pa nije cudo da profulaju kos