Ispuhana Cedevita bez prave šanse u Skoplju

Branimir Korać • nedjelja, 11.11.2012.

Loše izdanje Cedevite donijelo joj je poraz na gostovanju kod MZT-a. Domaćin je više želio pobjedu, bio je borbeniji i u konačnici bolji sa 74:61. Hrvatski predstavnik odigrao je daleko ispod svoje razine i nije ispunio očekivanja...

Osmo kolo Cedeviti je donijelo gostovanje u Skoplju gdje ju je MZT nadigrao sa 74:61. Iako je zagrebačka momčad prije dva dana igrala susret Eurolige, očekivao se veći otpor i otvorenija utakmica, međutim MZT je bio taj koji je na svom vrućem terenu bez većih problema kontrolirao utakmicu od početka do kraja.

Cedevita je katastrofalno otvorila utakmicu i vrlo brzo je bila u velikom zaostatku. Domaćin je na krilima bučnih navijača poveo s 12:0, a tek nakon šest minuta igre preko Andrića momčad Bože Maljkovića dolazi do prvih poena iz igre.

Bio je to okidač za buđenje Cedevite koja predvođena u početku raspoloženim Andrićem polako hvata domaćina i smanjuje na 15:13 i to zahvaljujući brzopletoj igri Makedonaca koji su se odlučivali na šuteve izvana iako u tom razdoblju nisu bili posebno precizni što je Cedevita znala kazniti. S obzirom na loše otvaranje utakmice, u Cedeviti su mogli biti zadovoljni što su na kraju prve dionice zaostajali tek minimalnih 17:16.

Kako je loše krenula u utakmicu, Cedevita je loše krenula i u drugu četvrtinu. Nisu gosti iskoristili pozitivan zamah s kraja prve dionice, odigrali su vrlo loše u drugom dijelu prvog poluvremena i MZT je pobjegao na visoku prednost.

Na poluvremenu su Makedonci imali 40:26, a najveće probleme Maljkovićevim igračima stvarao je Todor Gečevski koji je već na poluvremenu bio na 15 poena i četiri skoka.

Nekih većih promjena nije bilo niti na startu drugog poluvremena. Cedevita je uspjela smanjiti zaostatak na jednoznamenkasti broj poena, ali Stojanovski je vezanim tricama vratio MZT-u visoko vodstvo da bi Gečevski kod 49:35 promašio tricu koja je mogla Makedonce odvesti do najviše prednosti u susretu.

U 28. minuti domaćin je ipak stigao do najviših 54:39 nakon čega Maljković uzima minutu odmora koja daje ploda. Nije Cedevita toliko zaigrala bolje koliko je razbijen šuterski ritam domaćina koji je bio u velikom naletu, a zatim je ipak malo stao. Uspjela je Cedevita do kraja treće dionice napraviti seriju 8:0 i u zadnju četvrtinu ući s ipak prihvatljivijim zaostatkom 54:47.

U posljednju dionicu obje momčadi su ušle pomalo nervozno uz dosta pogrešaka, a domaćin se našao u dodatnim problemima nakon što je Bakić odmah došao do četvrtog prekršaja i morao je preseliti na klupu da bi se sačuvao za završnicu. Prvi poeni iz igre u posljednjoj četvrtini došli su nakon gotovo četiri minute igre i to nakon što je Wright smanjio na 55:50.

Nakon šuterske krize MZT-a, ponovno im se dogodio bljesak i vezane trice Čekovskog i Stojanovskog za 63:52, Davis je dodao dva slobodna bacanja i manje od četiri minute prije kraja Cedevita je bila u priličnim problemima. Kada je još Gečevski zabio za 67:52, priči je bio kraj.

Završilo je pobjedom makedonske momčadi 74:61 i to apsolutno zasluženom pobjedom. Domaćin je bio puno borbeniji i racionalniji, Cedevita je odradila blijedu utakmicu, bilo je vrlo malo raspoloženih igrača, a nije ju služio niti šut što pokazuje užasnih 1/12 za tricu.

U Cedevitinom sastavu po učinku su se istaknuli Predrag Šuput sa 17 poena i 12 skokova kao jedini igrač koji je pokazao očekivanu razinu igre, a slijedili su ga Andrić s 11 i Wright s deset poena. Kod domaćina Gečevski je ubacio 20 poena uz sedam skokova i pet asistencija, a Stojanovski 17 poena uz sedam skokova.

• Obrisan korisnik13.11.2012. u 01:51
    Steta.. Partizani Igokea su takodje izgubili i ovo je bila sjajna prilika da ih Cedevita sustigne.. Nadam se da nece na kraju zaliti za ovim olako prosutim bodovima jer ulog je stvarno velik!
  • Obrisan korisnik12.11.2012. u 12:31
    kakav umor, poznati gubitnicki mentaitet, sramota, imaju 14 igraca a umorni , od cega??? Pa valjda su se spremali za ovakav ritam , svi igraju dvije tekme tjedno, smijesni su
  • Obrisan korisnik12.11.2012. u 01:12
    glupost je vadit se na umor sa ovakvim rosterom
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 22:41
    da igraju kojim slucajerm nba ritmom poumirali bi... zao mi ih je, treba im dat beneficirani radni staz..
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 22:39
    Rekao bih da je zbog umora zbog prekjučerašnje utakmice s Cajom, ali evo vidim da je Caja, također u gostima, dobila Valenciju.