Zamet upisao šestu pobjedu, Karlovac i Dubrava sigurni na vrhu

Zvonka Keliš • nedjelja, 11.11.2012.

Zanimljivo je bilo u desetom kolu Premijer lige u kojem su do uvjerljivih pobjeda stigle momčadi Zameta, Spačve te Dubrave, dok su se rukometaši Karlovačke banke, Siscije i Poreča za nove bodove ipak trebali malo pomučiti.

Split - Karlovačka banka 31:33 (15:15)

Vodeća momčad Premijer lige u sklopu desetog je kola snage odmjerila s rukometašima Splita, pretposljednjom ekipom ljestvice. Zanimljivo i napeto bilo je gotovo cijelim tijekom ogleda u Splitu u kojem je domaćin više no očekivano namučio svog gosta. Izjednačen rezultat od samoga starta (3:3, 8:8) potrajao je i do odlaska na predah kada je semafor pokazivao 15:15.

Tek su se u nastavku dvoboja Karlovčani uspjeli odvojiti od svog suparnika na sigurnijih dva razlike (20:18, 22:20), no domaća se momčad sve do same završnice uporno vraćala u igru te poravnavala rezultat. Nakon vodstva 28.26 domaći rukometaši više ne uspijevaju izboriti izjednačenje te se Karlovac kući vraća s pobjedom s dva pogotka razlike, kao i novim premijerligaškim bodovima. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Luka Cindrić s 12 postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Splita bio Jakov Vranković s osam golova.

Gorica - Siscia 21:23 (12:14)

Momčad iz Siska u sklopu desetog je kola Premijer lige stigla u goste rukometašice Gorice koji na svom terenu morali priznati poraz s dva gola razlike. Dobro su gosti otvorili susret, poveli 3:0, da bi se domaćin ubrzo vratio u igru. No, očigledno bolja gostujuća momčad ubrzo se ponovno odvojila na sigurnih +3 (9:6, 13:10) iako potom na predah ide s vodstvom 14:12.

Utakmica s manjim brojem pogodaka nastavljena je s nekoliko mini gostujućih serija kojima Siscia dolazi na 17:12 i 20:14. U samoj završnici, domaća momčad smanjuje svoj zaostatak te stoga gostujući rukometaši odnose pobjedu 23:21. Odličan je u redovima Siscije bio Tomislav Nuić s devet pogodaka, Luka Bumbak obranio je 13 lopti, dok se kod Gorice istaknuo Dario Vozab s pet golova.

Zamet - Marina Kaštela 28:22 (13:10)

Svoju šestu pobjedu Zamet je ostvario na svom terenu nakon 60 zanimljivih minuta borbe s rukometašima Marine Kaštele. Izjednačeno je u ogledu bilo gotovo cijelim prvim dijelom sve do same završnice u koju se ulazi s 9:9. Domaćin se tada mini serijom 3-0 odvaja na 12:9, dok na predah odlazi s vodstvom 13:10.

Povećali su tada rukometaši Zameta svoju prednost na +5 (15:10) te su je potom čuvali kako bi mirno priveli dvoboj kraju. Gostujuća se momčad još trudila, no to nije bilo dovoljno te je na koncu pretrpjela poraz sa šest pogodaka razlike (28:22). U pobjedu svoje momčadi Luka Mrakovčić ugradio je devet pogodaka, dok je Petar Topić za Marinu Kaštelu zabio pet golova.

Spačva - Bjelovar 29:22 (18:12)

Momčad Spačve iz Vinkovaca u sklopu desetog je kola nanijela četvrti ovosezonski poraz Bjelovarčanima. Napeto i uzbudljivo bilo je prvih dvadesetak minuta susreta koje nakon 9:9 sa sedam uzastopnih pogodaka domaćin lomi za potom nedostižno vodstvo 16:9. Do isteka 30. minute gosti su, pak, uspjeli smanjiti svoj zaostatak na minus šest (12:18).

U nastavku susreta domaća momčad samo povećava svoje vodstvo, dok ona gostujuća ne pronalazi rješenje za svog suparnika. Nakon 21:13 i 23:16, Spačva osigurava konačno slavlje 29:22. Spačvu je do pobjede predvodio Ivan Kordi s osam pogodaka, kao i Antonio Rimac s 18 sakupljenih obrana, dok su Ivan Horvat i Luka Tandara u poraz svoje momčad ugradili po pet golova.

Dubrava - Varteks Di Caprio 44:20 (20:10)

Svoju devetu prvenstvenu pobjedu rukometaši zagrebačke Dubrave ostvarili su na svom terenu kada im je u goste stigla posljednja momčad ljestvice, Varteks Di Caprio. Susret je, očekivano, bolje otvorio domaćin te je poveo 3:1, a iako su gosti uspjeli potom poravnati rezultat na 5:5 uslijedila je domaća serija 6-0 za potom nedostižnih 11:5. Do odlaska na odmor prednost domaće momčadi samo je rasla, dok su Varaždinci sve više tonuli te su na predah otišli s minus deset (10:20).

Prve minute nastavka donijele su novu seriju domaćih rukometaša koji odlaze na velikih 26:11 te ne staju u iskazivanju svoje dominacije. Ubrzo su imali i +20 (37:17) da bi ogled okončali s velikih 44:20. Sjajno raspoložen kod Dubrave bio je Mislav Kelemen sa sedam pogodaka, Zagrebaš na posudbi kod Premijerligaš, Ante Kaleb, dodao je pet golova, dok je šest golova za Varteks zabio Mario Breljak.

Poreč - Buzet 32:28 (16:16)

Rukometaši Buzeta u sklopu desetog su kola Premijer lige stigli u goste ekipi Poreča od koje su nakon zanimljivih 60 minuta igre poraženi s četiri pogotka razlike. Na samom startu ogleda gosti se uspijevaju odvojiti i povesti (5.3, 9:6), no domaćinu nije trebalo dugo da ih sustigne. Na ulasku u završnicu prvoga dijela domaća je momčad poravnala rezultat na 11:11, dok se na predah ide sa 16:16.

Vujić u prvim minutama nastava odvodi Poreč na 18:16, a iako se gostujuća momčad još jednom uspijeva vratiti u dvoboj (19:19, 22:22) domaći rukometaši desetak minuta prije kraja uzimaju stvar u svoje ruke te osiguravaju vodstvo 26:22 koje više ne ispuštaju. Konačno, ekipa Buzeta kući se vraća s porazom 28:32 te bez novih bodova. Stefan Vujić u pobjedi Poreča devet se puta upisao u strijelce, dok su Bruno Kozina i Ivan Vrkljan za Buzet zabili po sedam golova.