Barcelona upisala šestu pobjedu, prva u Top 16

Ante Zovko • četvrtak, 15.11.2012.

Serijom 12:0 Barcelona je slomila otpor Brose Basketsa u šestom kolu skupine D Eurolige i lagano završila utakmicu s uvjerljivih 86:66, istodobno prva osiguravši Top 16 omjerom 6-0.

Boštjan Nachbar briljirao je u prvom poluvremenu sa 17 poena, ali je u drugom stao postigavši samo jedan. Šest puta mijenjalo se vodstvo u prvoj četvrtini završenoj prednošću Barcelone 23:22.

S dvije trice, Navarra i Inglesa, Katalonci bježe na 29:22, a potom novom Inglesovom tricom na 34:26. Uzvratili su Jacobsen i Nachbar koji kasnije pogađa tricu, a Gipson izjednačuje na 38:38. Navarro postiže tricu sa sirenom za 47:42 vodstvo Barcelone poslije 20 minuta.

Gavel i Gipson vraćaju njemačkog prvaka na 49:49, nakon čega je potonuo. Lorbek ubacuje tricu, Mickael s poludistance, kao i Navarro za 56:51. Ubačajima Jawaija, Wallacea i Huertasa gosti vode 64:51, 64:53 na kraju treće četvrtine.

Ford pogađa tricu početkom posljednjeg perioda, ali Barcelona nije namjeravala pružiti slamku spasa Broseu. Wallace i Rabaseda postavljaju 72:58 šest minuta prije kraja, do kada je razlika postupno rasla.

Svi Barcelonini igrači uspjeli su se upisati u strijelce. Ante Tomić za 22 minute postigao je šest poena dodavši četiri skoka, dvije asistencije i tri osvojene lopte. Mickeal je zabio 17 (sedam skokova), Lorbek 14, a Navarro 13.

Nachbar je dočekao kraj susreta sa šutom 4/13 za dva, osam skokova, četiri asistencije i tri izgubljene lopte. Gipson je postigao 12, a Gavel 11 poena.