Partizan pobjedom protiv Bešiktaša iskoristio poraze konkurenata za drugi krug

Ante Zovko • četvrtak, 15.11.2012.

Pobjedom 87:72 protiv Bešiktaša u krcatom Pioniru Partizan je zadržao izglede za plasman u drugi krug Eurolige. Na ruku su mu išli porazi Lietuvos Rytasa i Brose Basketsa.

Od početka se vidjelo tko će nametati ritam. Šest igrača Partizana upisalo se u strijelce u prvoj četvrtini u kojoj je u jednom trneutku vodio 18:8, no gosti serijom 7:0 smanjuju na 24:19.

Lučić sa sedam uzastopnih poena diže publiku na noge kad u 15. minuti domaći imaju vodstvo 38:29. Uz 11 Muslijevih poena, srbijanski prvak odlazi na poluvrijeme s 51:43. S druge strane, Jerrells je protiv svoje bivše momčadi već bio ubacio 14.

Jerrells i Markota približavaju Bešiktaš sredinom treće četvrtine na 62:60. Nervoza je bila sve jača, pa su se krajem iste dionice dohvatili Milutinov i Dašić, kojima je Lamonica podijelio po tehničku. Dašić potom postiže dva poena, a Westermann asistira Milosavljeviću za polaganje za 70:65.

Partizan odlazi na devet razlike početkom zadnje četvrtine, a onda Gordon dobiva tehničku. Jerrells ubacuje oba bacanja, ali njegovi suigrači zatim gube loptu. Partizan to nije mogao bolje iskoristiti - napravio je 7:0 i četiri minute prije kraja poveo 83:72. Srećom po Vujoševićevu, momčad Bešiktaš u četvrtak nije bio Brose Baskets, pa se dvije minute igralo bez postignutog poena. Tada je bilo prekasno za preokret i Partizan je zadržao nadu u prolazak u drugi krug.

Milosavljević je postigao 16 poena, Westermann (osam asistencija) 13, a Musli (osam skokova) i Gordon (devet skokova) po 13. Jerrells je predvodio Turske s 20 ubačaja, dok je Markota upisao 16 uz šest skokova.

• Obrisan korisnik16.11.2012. u 13:50
    I još su se pojačali sa Gordićem !! Danilović and comp. misle ozbiljno. A fizičke predispozicije ovog amera . ZVIJER. ( prošao dobre škole u americi...UCLA...)
  • frulex16.11.2012. u 11:59
    I jos 2 od 3 pobjede ABA-ligasa u EuroCupu, osim Cibone, zanimljiv tjedan...
    frulex
  • Obrisan korisnik16.11.2012. u 09:27
    a morali su i oni jednom dobiti. nisu tako loši kako je onih 0-5 izgledalo. zanimljivo da su ovom kolu EL sva tri ABA ligaša upisali pobjede.