Radošević vukao Lietuvos Rytas, Weems i Teodosić presudili

Ante Zovko • četvrtak, 15.11.2012.

Moskovski CSKA nadomak je plasmana u Top 16 Eurolige poslije pobjede 71:62 u Vilniusu protiv Lietuvos Rytasa. Rusi su sada na omjeru 5-1 i drugoj poziciji, a Litavci na 1-5.

Dok je Rytas u prvom poluvremenu, zahvaljujući dijelom i dobroj igri Leona Radoševića, držao priključak s favoriziranim gostima, serijom 8:0 i s dvije vezane trice Miloša Teodosića CSKA je lagano zaplovio prema novoj, trećoj gostujućoj pobjedi u Euroligi ove sezone.

Kaun je postigao šest prvih poena na susretu, da bi Lietuvos prve poene postigao poslije tri minute. Razbudili su se potom domaćini, pa Radošević odvodi Litavce do prednosti 16:10. Weems tricom vraća Moskovljane u prednost početkom druge četvrtine, ali je domaćin okrenuo, da bi Micov i Hrjapa ipak vratili vodstvo CSKA-u na poluvremenu - 33:32.

Weems, Micov i Teodosić postavljaju 46:38 serijom 8:0. Brabrauskas uzvraća s dvije trice, ali Hrjapa uzvraća svojom tricom, a Weems i Krstić stavljaju poene za 53:46. Radošević i Dulkys držali su litavskog doprvaka u igri, ali Teodosić je bio nezaustavljiv. Pogađa tricu za 61:50, a Weems i Krstić odvode goste do nedostižne prednosti u posljednjim minutama.

Radošević, koji je s klupe dobio najveću minutažu, bio je prvo ime Lietuvosa sa 17 poena (7/12 za dva), četiri skoka, asistencijom, dvije osvojene i tri izgubljene lopte. Podbacili su starteri: Nedović postigao svega dva poena uz šut 1/9 iz polja, a Samardžiski nijedan zadržavši se na parketu manje od deset minuta.

Weems je postigao 19 poena za CSKA, Teodosić 13 uz mizeran šut (5/13), ali je pogađao kad je bilo bitno. Hrjapa je dodao sedam poena i devet skokova.