Juventus
Juventus 0:0 Lazio
Lazio

Josip Piršljin • subota, 17.11.2012.

Iako je žestoko napadao u posljednjih 30 minuta utakmice protiv Lazija, Juventus nije uspio pobijediti. Gosti iz Rima osvojili su bod u prvom susretu 13. kola talijanskog prvenstva, a to mogu zahvaliti vrataru Marchettiju koji je s nekoliko sjajnih obrana očuvao rezultat 0:0.

Juventus je svog rivala iz glavnog grada dočekao bez Andreje Pirla koji je bio suspendiran, te su u sredini terena igrali Marchisio, Pogba i Vidal. Asamoah i Isla su bili na bokovima, dok je Conte ovog puta u napad stavio Giovinca i Quagliarellu.

Petković je svoje igrače postavio u svojevrsnu formaciju 4-3-3 u kojoj su glavnu riječ u veznom redu vodili Hernanes, Ledesma i Brocchi, dok su prednju liniju činili Candreva, Gonzalez i Klose. Za Maurija nije bilo mjesta zbog crvenog kartona u derbiju protiv Rome prošle nedjelje.

Juveu je pripao početak utakmice u kojem je bio bolji i opasniji pred vratima Marchettija. Dobru priliku imao je Giovinco u 19. minuti kada se lijepo okrenuo u gostujućem šesnaestercu i uputio neugodan udarac prema golu Lazija, no vratar Biancocelesta uspio je loptu "iščupati" iz svoje mreže.

160 centimetara visoki napadač bio je jedan od najopasnijih u redovima Juventusa, a u strijelce se mogao upisati i u 32. minuti. Bonucci mu je poslao dugačku loptu koju je Giovinco prihvatio prevarivši putem gostujućeg braniča i izbivši pred Marchettija, no lopta je prošla pored stative.

Lazio nije izgledao nimalo agresivno kao što je to bio slučaj u rimskom derbiju. Nebesko-plavi nisu bili raspoloženi prema naprijed, već su se koncentrirali na obranu i prijetili iz povremenih kontranapada. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 0:0 unatoč tome što je Juventus u nekoliko navrata bio blizu vodstva.

Bianconeri su u nastavku još više stisnuli obranu Lazija kako bi došli do pogotka. Sjajnim obranama istaknuo se Marchetti koji je par puta spašavao svoju momčad. Juventus je gađao i vratnicu, ispriječila se Bonucciju u 75. minuti kada je utrčao nakon kornera i s četiri metra uspio promašiti gol.

Conteov pomoćnik Alessio "bacio je sve karte u napad" uvođenjem Matrija, Bendtnera i Pepea koji se vratio na travnjake prvi put nakon višemjesečne pauze zbog ozljede. Ipak, napadači Stare dame ovog puta nisu bili raspoloženi kao u posljednje dvije utakmice u kojima su zabili ukupno deset pogodaka.

• etti17.11.2012. u 20:22
    Još jedna od utakmica u kojoj je najbolji igrač Juventusovih protivnika golman. Ništa zato, sad su se ispromašivali za Chelsea, a i Pirlo se vraća, fino se odmorio čovjek. Forza Juve, lagano do naslova.
    etti
  • Obrisan korisnik17.11.2012. u 20:17
    Iako se Lazio branio većinu utakmice treba i to znat, makar ako danas Napoli tj. sutra Inter i Fiorentina ne pobijede ovaj X neće imati nikakv značaj za prvenstvo, i ostat će "dosadno" do sljedećeg tjedna i možda nove prilika da Juve kiksa.