Sampdoria
Sampdoria 3:1 Genoa
Genoa

Josip Piršljin • nedjelja, 18.11.2012.

U pretposljednjoj utakmici 13. kola talijanskog prvenstva igran je gradski derbi između Sampdorije i Genoe. Bio je to ujedno i derbi začelja, a na kraju su slavili igrači Cire Ferrare s 3:1.

Uoči međusobnog susreta Sampdoria i Genoa su bili na 18., odnosno 20. mjestu prvenstvene tablice. Žestoki gradski derbi stoga je bio još značajniji, a pobjedu su uspjeli upisati nogometaši koje trenira Ciro Ferrara.

Na stadionu Luigi Ferraris u Genovi kojeg koriste oba kluba bolje je startala Sampdoria. Već u 16. minuti uspjela je doći do početne prednosti kada je na asistenciju Maresce pogodak postigao Poli.

Nakon dvadesetak minuta igre plavi su povećali svoje vodstvo. Po desnoj strani je prošao Argentinac Icardi, poslao loptu pred vratara Freya od kojeg se ona odbila do Bova. Branič Genoe izuzetno je nespretno reagirao i postigao autogol za 2:0.

S tim se rezultatom otišlo na predah, a Sampdoria je svoje vodstvo držala sve do 73. minute. Tada su igrači Luigija Delnerija smanjili preko Immobilea kojem je asistirao Vargas. Peruanac je na poluvremenu zamijenio strijelca autogola Bova.

Genoa je tražila izjednačenje nakon toga, ali pitanje pobjednika definitivno je riješio Icardi dvije minute prije posljednjeg sučevog zvižduka. Loptu mu je ovog puta dao Tissone, a argentinski napadač postiže svoj prvi gol ove sezone. Sampdoria je ovom pobjedom skočila na 14. poziciju, Genoa ostaje na samom dnu.