Roma 2:0 Torino
Torino

Roma u nastavku slomila Torino za pomak na šestu poziciju

Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 19.11.2012.

U posljednjoj utakmici 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je rezultatom 2:0 pobijedila Torino. Otpor gostiju Vučica je slomila u posljednjih 20 minuta, kad su strijelci bili Pjanić i Osvaldo.

Roma i Torino zaključili su 13. kolo Serije A utakmicom u ponedjeljak na Olimpicu. Rimski klub tražio je povratak pobjedama nakon poraza u gradskom derbiju, dok su se gosti željeli s Romom izjednačiti na tablici, što bi uspjeli eventualnom pobjedom.

Domaćini su od početka krenuli u napad i jasno pokazali svoje namjere u ovom susretu. Ipak, uz dominaciju Rome tijekom većeg dijela prvog poluvremena na predah se otišlo bez pogodaka.

Nakon nešto više od sat vremena igre bez promjene rezultata Zeman je u igru ubacio Destra i Marquinha, pojačavajući tako napadačke redove, a uskoro je češki strateg imao razloga za slavlje.

U 71. minuti dosuđen je jedanaesterac za Rimljane, a udarac s bijele točke u pogodak i vodstvo pretvorio je Pablo Daniel Osvaldo. Pobjedu je četiri minute prije kraja susreta potvrdio Miralem Pjanić.

Romi je ovo šesta ovosezonska prvenstvena pobjeda, kojom je izbila na šesto mjesto s tri boda zaostatka za gradskim rivalom. Torino je nakon četvrtog poraza ostao na 13. mjestu, tri boda iznad zone ispadanja.

• Obrisan korisnik20.11.2012. u 18:53
    Pa Torino nebi zabio do sutra, nisu ni jednu šansu stvorili na cijeloj utakmici.
  • Obrisan korisnik20.11.2012. u 10:39
    Roma je imala sreće što je tako kasno dala golove pa Torino nije imao vremena preokrenuti rezultat poput Udinesea i drugih :D