Lovro Štrbinić • nedjelja, 18.11.2012.

Nedjeljni program 13. kola Serie A započeo je uvjerljivim pobjedama Fiorentine i Bologne, dok pretendent na lidersku poziciju milanski Inter nije uspio svladati Cagliari na svom stadionu. Poražena je Pescara, Ante Vukušić je promašio jedanaesterac, a do pobjede je stigla Catania...

Nakon dva derbija odigrana u subotu nedjeljni program talijanskog prvenstva započeo je sa šest utakmica. Milanski Inter imao je priliku smanjiti zaostatak za liderom Juventusom, ali na kraju unatoč ranom vodstvu pogotkom Palaciosa u tome nisu uspjeli.

Pred kraj prvog poluvremena Cagliari je u rezultatski egal vratio Sau, a isti igrač je u 66. minuti omogućio potpuni preokret gostiju. Ipak, za ostanak bodova na San Siru zaslužan je autogol Astorija osam minuta prije kraja susreta.

Do domaće pobjede i samo boda zaostatka za drugom pozicijom došla je, pak, Fiorentina. Na stadionu Artemio Franchi sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta. Odmah u petoj minuti Rodriguez je načeo mrežu gostiju, a potom je Bonaventura nakon pola sata igre izjednačio rezultat.

Ipak, s dva pogotka krajem prvog dijela Aquilani je bacio Atalantu u preveliki zaostatak, koja je bila u još težoj situaciji zbog isključenja Cigarinija. U nastavku pobjedu je pogotkom na početku drugog poluvremena potvrdio Luca Toni.

Uvjerljiva je bila i Bologna, koja je u utakmici s čak četiri crvena kartona svladala Palermo 3:0. Gilardino i Giabbadini iz jedanaesterca su u prvom dijelu donijeli prednost Bologni, a u 48. je pobjedu "zapečatio" Diamanti iz drugog kaznenog udarca na susretu. U međuvremenu su gostima isključeni Ujkani , Barreti i Labrin, a domaćinima Taider. Također, valja napomenuti kako je Igor Budan cijeli susret odgledao s klupe za pričuve.

Sreće u ovom kolu nije imala niti Pescara Ante Vukušića. Upravo je hrvatski napadač mogao biti strijelac za goste, ali je u 45. minuti promašio kazneni udarac. Prethodno je za domaćine zabio Valiani u 31. minuti, što se kasnije pokazalo dovoljnim za osvajanje sva tri boda. Vukušić je, inače. igru napustio u 56. minuti, a Pescara je završila susret s dva igrača manje zbog kasnih isključenja Capuana i Zanona.

Sva tri boda osvojila je i Catania, a najzaslužniji za to bio je dvostruki strijelac Almiron. Pred kraj je utješni pogodak za Chievo zabio Andreolli.

Na Friuliju je, pak, Udinese u derbiju sredine tablice odigrao 2:2 s Parmom. Di Natale je doveo domaćine u vodstvo u devetoj minuti, potom su u 46. gosti izjednačili preko Marchionnija. Ipak, njihova radost je kratko trajala jer već u 50. minuti Udinese vodi nakon pogotka Pereyre. Bod Parmi minutu otprije isteka regularnog dijela dvoboja donio je Palladino.

• soecc19.11.2012. u 09:14
    Molio bi navijače Juventusa i ostale mrzitelje Intera da mi prokomentiraju nedosuđeni penal za Inter u devedesetoj minuti (što je i Juventin Krešimir Čampa okarakterizirao kao "penal čist kao suza". Znam da je greška slučajna (kao i sve ostale), ali volio bih vidjeti šta vi mislite o tome... [više na forumu]
    soecc
  • Obrisan korisnik19.11.2012. u 00:40
    Onda nemoj gledati.
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 20:47
    inter se i odlicno drzi s obzirom da im je pola ekipe cijelu sezonu u bolnici
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 20:01
    ne pada mi na pamet više gledat serie a nakon suđenja na juve-inter.. ovo mi izgleda ko pred calciopoli stanje kad se uzimalo interu, parmi, laziju.. po potrebi.inače u interu igra palacio, a ne palacios.
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 19:54
    @Zagorac - imao je i Cagliari par prilika, ali ne nešto posebno, dok je Inter fulao sve što se moglo fulat.