Napoli
Napoli 2:2 Milan
Milan

Igor Šestak • subota, 17.11.2012.

U utakmici 13. kola Serie A Napoli i Milan su na stadionu San Paolo podijelili bodove remijem 2:2. Napoli je u početnoj fazi utakmice iskoristio lošu igru gostujuće obrane i golovima Inlera i Insignea poveo s 2:0, ali bod Milanu donio je sjajni Stephan El Shaarawy pogocima u 44. i 82. minuti. Mladi Milanov napadač novim je golovima zasjeo na vrh liste strijelaca s deset pogodaka.

Napoli - Milan 2:2 (2:1)

Napoli, Stadion San Paolo
Serie A, 13. kolo

Suci: Mauro Bergonzi, Andrea Marzaloni, Michele Giordano

Strijelci: 1:0 Inler 5', 2:0 Insigne 30', 2:1 El Shaarawy 44', 2:2 El Shaarawy 82'
Žuti kartoni: Cavani 52', Campagnaro 63', Cannavaro 64', Krkić 78', El Shaarawy 90'

Napoli: De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Gamberini, Maggio (od 89' Vargas), Džemaili, Inler, Hamšik, Zuniga (od 88' Dossena), Insigne (od 66' Mesto), Cavani
Trener: Walter Mazzari

Milan: Abbiati, De Sciglio, Mexes, Acerbi, Constant, Montolivo (od 76' Pazzini), De Jong, Nocerino, Boateng (od 80' Robinho), Bojan (od 85' Niang), El Shaarawy
Trener: Massimiliano Allegri

Torinski Juventus u ranijem je terminu prosuo dva boda u utakmici protiv Lazija pa je Napoli došao u priliku smanjiti zaostatak za liderom Serie A. Na stadionu San Paolo gostovao je ove sezone vrlo nepredvidivi Milan.

Domaći trener Walter Mazzari nije mogao računati na ozlijeđenog Pandeva i suspendiranog Behramija. Momčad je složio u formaciju 3-5-2, a u napadu se sjajnom Cavaniju pridružio mladi Insigne. Milanov trener Massimiliano Allegri najviše je problema imao sa slaganjem obrane zbog ozljeda Abatea, Antoninija i Bonere pa su u prvih 11 startali Acerbi, De Sciglio i Constant. U sustavu 4-3-1-2 na poziciji ofenzivnog veznog igrača zaigrao je Boateng, a u napadu El Shaarawy i Bojan. Cavani i El Shaarawy u utakmicu su ušli s prvog mjesta na listi strijelaca Serie A s osam postignutih golova.

Milan je dobro započeo utakmicu, zaprijetio preko Boatenga, a onda u petoj minuti primio pogodak. Strijelac je bio Gokhan Inler, igrač koji se u početnom sastavu našao zbog suspenzije Behramija, udarcem s 25 metara. Udarac je bio prilično jak i lopta je na putu do gola krivudala, ali pogodak ide na dušu Milanovom vrataru Abbiatiju koji je reagirao poput početnika.

Nakon primljenog pogotka terenom su zagospodarili Rossoneri, a veliku priliku za izjednačenje imali su u desetoj minuti. Boateng je odlično uposlio Montoliva, koji je iz dobre pozicije loptu poslao pored gola. Četiri minute kasnije opasno je pucao El Shaarawy, a onda je uslijedio period bez pravih prilika. Potrajao je sve do 30. minute kada je Napoli udvostručio vodstvo.

Christian Maggio je pronašao Insignea, koji je u srcu kaznenog prostora Milana primio loptu okrenut leđima pa pucao iz okreta. Lopta je prošla kroz noge Acerbiju pa Abbiatiju i završila u mreži. Samo dvije minute kasnije Insigne je imao novu veliku priliku. Nakon pogreške Constanta krenuo je sam prema Abbiatiju, ali je nepotrebno dodavao Cavaniju, kojeg je u postizanju pogotka klizećim startom spriječio Mexes.

Kad su se momčadi već spremale za odmor, Milan je smanjio zaostatak. De Sciglio je u 44 minuti povukao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu za El Shaarawyja, koji je odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio gornji desni kut nemoćnog vratara De Sanctisa. Milanova napadačka igra u prvih 45 minuta nije bila tako loša, ali su Rossoneri zahvaljujući obrambenim pogreškama na odmor otišli sa zaostatkom od 2:1.

U nastavku je prvi zaprijetio Nocerino nepreciznim udarcem s dvadesetak metara, a u 58. minuti loše je nakon dobrog kontranapada Milana pucao Bojan. Kvaliteta igre u drugom je poluvremenu značajno pala. Prilika je bilo manje i uglavnom se igralo na sredini terena.

Nakon 15 minuta zatišja, Napoli je stvorio nešto veći pritisak na Milanovu obranu. Prvo je u 62. minuti Maggio zakasnio na centaršut Hamšika, a dvije minute kasnije novu pogrešku Milanove obrane umalo je iskoristio Cavani. No, konačno je nešto obranio i Abbiati. U sjajnoj se situaciji našao Hamšik u 68. minuti, ali nije bio precizan.

Iako mu je momčad evidentno pala u igri, Allegri je sa zamjenama čekao sve do 76. minute. Tada je pojačao napad uvođenjem Pazzinija umjesto Montoliva, a tri minute kasnije na teren je poslao Robinha i - pogodio.

Kazna za promašaje Napoli je stigla u 82. minuti. Domaću obranu u očaj je gurnuo Robinho sjajnom loptom kroz sredinu za El Shaarawyja, koji ju je mirno plasirao pored De Sanctisa za 2:2. Bio je to deseti prvenstveni pogodak 20-godišnjeg napadača.

Bodom se nisu pretjerano zadovoljili niti jedni niti drugi, pa se u posljednjih desetak minuta igralo vrlo otvoreno. Peti pogodak na utakmici ipak nije pao pa je svaka momčad osvojila po bod. Napoli je ostao pet bodova iza Juventusa, dok je Milan i dalje u sredini tablice.

• Obrisan korisnik18.11.2012. u 12:03
    Forza Milan ima nade, samo obrabu treba popraviti i novog golmana naći, Abbiati je odbarnio svoje na tome mu treba zahvaliti i pružiti maladom Gabrielu priliku iduće sezone El Shaarawy je strašan svaka mu čast, još me raduju Constant i De Sciglio koji se razvija u pravu igračinu puno će bolji bit... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 10:22
    Nemaju više talijani novca, i zato se u svakoj momčadi vidi porast broja mladih igrača, a El Sharaawy je samo jedan od mnogih takvih, predviđam mu sjajnu nogometnu karijeru ako ovako nastavi.
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 02:14
    i jos jedna stvar, italija se napokon u nedostatku novca okrece mladima i ima strasno talentiranu generaciju...el sharaawy je vec zvijezda i igrac za reprezentaciju, verratti također, samuele longo ce biti odlican napadac, destro isto tako...insigneu tepaju da je talijanski messi, valjda ne bez... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.11.2012. u 02:08