Odlična predstava Markote u osiguravanju prolaska u Top 16

Branimir Korać • petak, 23.11.2012.

Košarkaši Bešiktaša osigurali su mjesto u Topu 16 Eurolige nakon što su svladali na svom parketu Brose Bamberg 83:72. Važnu ulogu u pobjedi Bešiktaša imao je i hrvatski reprezentativac Damir Markota...

Novom domaćom pobjedom košarkaši Bešiktaša osigurali su nastup u Topu 16 Eurolige. U Istanbulu je svladan Brose Baskets koji unatoč ovom porazu i dalje drži četvrtu poziciju s pobjedom više od Partizana i Lietuvos Rytasa.

Dugo su Nijemci kontrolirali situaciju u Istanbulu, međutim onda se ukazao Damir Markota koji je odigrao ključnu ulogu u odvajanju Bešiktaša nakon kojeg se Nijemci više nisu vratili.

Susret je počeo dosta tvrdo i nitko se nije uspio odvojiti sve do sredine druge četvrtine. Tada je uslijedila serija Brosea koji je predvođen Nachbarom napravio seriju 15:4 i pobjegao na 37:27.

U završnici prvog poluvremena domaćin je uspio smanjiti visok zaostatak i spustiti se do minus šest s kojima se otišlo na odmor.

Po izlasku na parket proigrao je Damir Markota koji je predvodio seriju domaćina i upravo njegovom tricom Bešiktaš je zaključio seriju 10:2 za preuzimanje vodstva.

Držao se Brose sve do završnice četvrtine u igri, uspio je zaustaviti seriju domaćina, međutim u završnici Guler i Markota rade novu seriju i odvode Turke na 62:54.

Tu je Brose potpuno pao, Bešiktaš je ukupno napravio seriju 14:0 i u posljednjoj dionici bio i na granici 20 poena razlike. Do kraja susreta gosti su malo smanjili zaostatak i upisali poraz 83:72.

Markota je odradio jako dobre 22 minute, ubacio je 13 ključnih poena (3/5 za dva, 1/3 za tri) i uhvatio sedam skokova. Po učinku su se istaknuli i Patrick Christopher s 20 poena i sedam skokova te Curtis Jerrells sa 17 poena i šest asistencija. Kod Brosea Anton Gavel je ubacio 21 poen (5/6 trica), a Casey Jacobsen 14.