1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 24.11.2012, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 5000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka) Robi Kezele (Rijeka) Krunoslav Ambrinac (Zagreb)
Osijek
Osijek
0:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Mišo Gulić • subota, 24.11.2012.

Derbi susret 17. kola, pred oko odlično raspoloženih pet tisuća navijača, u Osijeku su odigrali istoimeni domaćin i Hajduk, a nakon ne baš kvalitetom bogatog prvog dijela, nastavak je donio podosta uzbuđenja pred oba gola, no izostala je preciznost, stoga je utakmica zaključena s početnih 0:0.

Bojažljivo su obje momčadi ušle u susret, kao da je postojao veliki strah od pogreške, a tek pred kraj prvog dijela Hajduk je nagovijestio da će drugi dio biti kudikamo bolji. Iako su Osječani susret zaključili bez udarca u okvir gola, prilika im nije falilo, baš kao i gostima iz Splita, no nisu ovog poslijepodneva bili raspoloženi napadači pa je i utakmica zaključena bez golova.

Vrlo siromašno bilo je prvo poluvrijeme u Gradskom vrtu, a "prave stvari" viđene su tek u samoj završnici. Uvodne minute protekle su u velikom grču, nitko se nije htio previše izlagati opasnosti, no zato su na tribinama dobro raspoloženi navijači obje momčadi kojih se kupilo oko 5000.

Već u 19. minuti susreta trener Hajduka morao je mijenjati, zbog ozljede je igru napustio Oremuš, a priliku je dobio Jozinović, što je uzrokovalo i podosta rošada na terenu kod gostiju. Kako je vrijeme odmicalo, tako su Bijeli pojačavali pritisak, a prvu veću prigodu kreirali su u 39. minuti kada je Andrijašević ubacio iz prekida s lijeve strane, najviši u skoku je bio Milić, no njegov udarac nije bio precizan.

U posljednjoj minuti prvog dijela Andrijašević je sam s četiri metra promašio praktički prazan gol, nakon što ga je s lijeve strane odlično uposlio Stojanović, a ubrzo nakon toga sudac je označio i kraj prvog dijela.

Odličan je bio uvod u drugi dio susreta. Prvi su zaprijetili Splićani, u 48. u prigodi je malo iskosa bio Maglica, međutim, njegov udarac je završio u vanjskom dijelu mreže. Domaći su uzvratili samo pet minuta nakon, a sjajnu priliku promašio je glavom Ibriks nakon ubačaja Pongračića, i to minutu nakon što je ušao u igru.

Osijek je od tog trenutka preuzeo inicijativu, glavom su velike prigode u 65. i 67. minuti promašili Vrgoč i Lešković, ponovno je lopta završila van okvira gola, stoga je u rubrici "udarci u okvir gola" kod njih i dalje stajala nula.

No, nisu ni gosti stajali skrštenih ruku, Bencun je u 75. bio prekratak na opasan ubačaj Stojanovića s boka, a dvije minute poslije odlično je Andrijašević odapeo s 20 metara pod gredu ispod koje je krasnom paradom loptu izvadio Vargić.

Pritisak Hajduka nastavio se i u narednim minutama, ponovno je Bencun bio u prilici, ovaj put je u 79. stigao na loptu, no loše je reagirao, a dvije minute iza isti igrač je izašao iz igre. Ništa to ne bi bilo zanimljivo da nije riječ o igraču koji je u 58. priliku dobio umjesto Sušića. Domaći su u završnim trenutcima izveli dva napada, ali do prigode ipak nisu došli, stoga je utakmica zaključena s početnih 0:0.

• partwish03124.11.2012. u 19:45
    Jedna od najlošijih tekmi koje sam pogledao... Na kraju realan rezultat, jer i jedni i drugi su pružili upravo to, ništa:ništa.
    partwish031
  • Obrisan korisnik24.11.2012. u 18:50
    Mislim da je došlo vrime da se zahvali Krstičeviću i nađe bolje rješenje...Kao trener bi trebao štiti svoje igrače,a ne ih kažnjavati i držati na klupi u ovako važnoj utakmici,pogotovo kad se radi o najučinkovitijem igraču kluba...Zašto je izvadia Bencuna nakon 20 minuta samo on zna...Zašto ne daje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.11.2012. u 18:41
    Dao Bog da se Osijeku sudi u gostima kao Hajduku danas u GV!
  • Lucky number 1324.11.2012. u 17:48
    E moj Mišo. Kako dobit utakmicu kad igraš s 3 liva beka??? Limina pozicija je bila budi svugdi i nemoj bit nigdi. A Maglica ne smi toliko bit opterećen tim golom. Triba igrat i gol će doć. Još nešto, često gledam Osijeka ove sezone i odgovorno tvrdim da bi na onoj oranici tribalo zabranit igrat... [više na forumu]
    Lucky number 13
  • Obrisan korisnik24.11.2012. u 17:43
    I jedni i drugi užasni 1. poluvrijeme, 2. je već bilo zanimljivije, ali sveukupno...