Tabakova Caja Laboral teško do pobjede, Armani nije siguran

Edvard Burić • četvrtak, 29.11.2012.

Caja Laboral u posljednjim je sekundama iščupala pobjedu protiv Armani Milana i tako ostala u igri za drugi krug Eurolige. U ne pretjerano kvalitetnoj utakmici, španjolski predstavnik je zaostajao praktički od početka pa do posljednje minute, ali je na kraju ipak slavio.

Veliko slavlje za domaće navijače. Armani je dugo držao domaći sastav na konopcima, nije ga boksačkim rječnikom uspio nokautirati i to ih je na kraju koštalo pobjede. Završilo je 64:62.

Domaći su u prvoj četvrtini upisali 10:8, a onda je rezultatski plus otišao na stranu gostiju. Talijani su prvih deset minuta dobili 19:14. U drugoj četvrtini dodatno hlade domaće navijače i razliku dižu na +14 (28:42).

Slabo poluvrijeme Caje s dosta promašenih otvorenih šuteva i tehničkih pogrešaka, nije nagoviještalo puno nade u nastavku. Ipak, Armani je dosta pao i na kraju pružio priliku momčadi Žana Tabaka koju su oni objeručke prihvatili.

Samo 20 poena u drugom poluvremenu nije bilo dovoljno za upisati pobjedu. Nakon što je treća četvrtina završila 17:11, a razlika se i u posljednjoj četvrtini počela topiti (uz mali broj koševa), znali smo da nas očekuje zanimljiva završnica.

Glasni domaći navijači podigli su svoju momčad kad im je to bilo najpotrebnije i u završnici ih odveli do pobjede. Langford je šest minuta prije kraja zabio tricu za 59:53 gostiju, a do kraja je još samo Cook s iste udaljenosti upisao koševe za Armani (59:62). San Emeterio mu je odgovorio, a 4,4 sekunde do kraja utakmice prodorom i košem Heurtela prednost je ponovno na strani domaćina nakon prve četvrtine. Do kraju su domaći napravili dvije taktičke osobne pogreške (bez sl. bacanja), a Basile je u posljednoj sekundi iz teške situacije promašio tricu i možebitnu pobjedu.

Domaće je predvodio San Emeterio sa 17 koševa, a pratio ga je Maciej Lampe s 14 koševa i 12 skokova (6+6). Kod gostiju najviše Keith Langford (16 poena) i Omar Cook (14 koševa).