Vodeni sportovi

Hrvatska četvrta, bronca u Srbiju, Italija porazila Mađarsku u finalu

Matej Milanović • nedjelja, 09.12.2012.

U Perthu je završeno Svjetsko prvenstvo za vaterpoliste do 18 godina. Hrvatska je u borbi za broncu izgubila od Srbije. Mađarska je, pak, izgubila finale i kod vaterpolista, od Italije, i kod vaterpolistica, od Grčke.

Hrvatska je u Perthu, na Svjetskom prvenstvu za vaterpoliste do 18 godina, natjecanje završila utakmicom za treće mjesto protiv Srbije. Hrvati su bolje otvorili susret i nakon osam minuta bilo je 2:0. Druga dionica također je bila siromašna pogotcima, a pripala je Srbima, koji su smanjili na 2:1. Pogotci su, pak, stigli u trećoj četvrtini, četiri sa svake strane, za 6:5 Hrvatske na posljednjem odmoru. Međutim, posljednju četvrtinu uzela je Srbija s 3:1 i tako preokrenula rezultat na konačnih 8:7 i osvojila brončanu medalju. Srbiju je predvodio Ognjen Stojanović s tri pogotka, a isto toliko zabio ih je Antun Goreta za Hrvatsku.

U finalu su igrali Italija i Mađarska i utakmica je krenula s puno pogodaka i minimalnim vodstvom Mađara nakon osam minuta, 4:3. Talijani su utakmicu preokrenuli u drugoj četvrtini i poveli 6:5 i zadržali prednost i pred ulazak u posljednju dionicu, 7:6. U zadnjih osam minuta Italija je uspjela i povećati prednost na konačnih 10:8 i osvojiti zlato. Mađarima nisu pomogla niti tri pogotka Tonija Nemeta, a Talijane je do naslova poveo Luca Cupido s četiri pogotka.

Turnir su završile i vaterpolistice. U finalu je Grčka krenula furiozno, 2:0 nakon osam minuta, 6:2 na poluvremenu i 8:3 pred posljednju četvrtinu i osam minuta prije kraja bilo je već jasno tko će uzeti zlato. Mađarice su na koncu uspjele tek smanjiti na četiri razlike, 9:5. Kod prvakinja istaknule su se Eleftheria Plevritou i Stefania Charalampidi s tri pogotka.

Broncu je kod vaterpolistica osvojila Rusija, odličnom zadnjom četvrtinom. U prve tri četvrtine obrane se nisu previše iskazale i Amerikanke su imale minimalnu prednost od 11:10. Međutim, u posljednjoj četvrtini je Rusija zadržala protivnice na jednom pogotku i preokrenula na 13:12 i osvojila broncu. Rusiju su predvodile Elvina Karimova sa šest i Natalia Perfiljeva s četiri pogotka, dok je kod Amerikanki Mackenzie Barr zabila triput.

SP za vaterpoliste do 18 godina, Finale:
Italija - Mađarska 10:8 (3:4, 3:1, 1:1, 3:2)

Za 3. mjesto:
Srbija - Hrvatska 8:7 (2:0, 0:1, 4:4, 1:3)

SP za vaterpolistice do 18 godina, Finale:
Grčka - Mađarska 9:5 (2:0, 4:2, 2:1, 1:2)

Rusija - SAD 13:12 (4:4, 3:4, 3:3, 3:1)

• narada10810.12.2012. u 18:56
    Pricajte vi sta hocete: Meni je onaj poredak sa OI 2012 najsladi: CRO on top of the water-world.
    narada108
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 14:58
    Čestitke mladićima ipak ste u samom svjetskom vrhu.Razlika između tih ekipa je jedan gol.Možeš biti prvi a možeš biti i četvrti.Kombinacija koliko hočeš zato je i to uspjeh
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 14:31
    na žalost, tako je. i u glubljenju utakmica od srba i za treće mjesto.
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 13:35