Lutz: "Cijelo smo se vrijeme dogovarali kako spriječiti ritam MZT-a"

Josip Piršljin • petak, 21.12.2012.

Cibona je upisala deveti ovosezonski poraz u regionalnoj košarkaškoj ligi. U odgođenom susretu u Skoplju domaći MZT je slavio s 82:76, a trener Danijel Lutz rekao je da se teško može utakmica dobiti ako odigraš dva potpuno različita poluvremena.

Zagrebački košarkaši nisu uspjeli pobijediti jedinog makedonskog predstavnika u ABA ligi. MZT je na domaćem parketu cijelo vrijeme vodio, često s dvoznamenkastom razlikom, a tek pred kraj su Cibosi stisnuli i približili se. Ipak, nije bilo dovoljno za izbjegavanje devetog poraza.

"Kada imaš veliku razliku u energiji i trudu u dva poluvremena onda je teško dobiti utakmicu. Jednoj iskusnoj ekipi kao što je MZT to svakako odgovara. U prošlom kolu Igokea i sad MZT, to su dvije najiskusnije ekipe u ligi", kazao je nakon utakmice trener Cibone Danijel Lutz za službenu web stranicu kluba.

"Takvim ekipama odgovara kad ih se pusti da igraju u svom ritmu. Cijelo smo se vrijeme dogovarali da to spriječimo. Na kraju smo im to dozvolili u prvom poluvremenu, a iako smo stizali u drugom dijelu, nismo uspjeli do kraja okrenuti rezultat u našu korist", zaključuje mladi stručnjak.

Najbolji u redovima zagrebačkog kluba u Skoplju bio je Strawberry s 14 poena, a kod domaćih se istaknuo Davis koji je ubacio 21 koš. Priliku za pobjedu Cibona će imati ove nedjelje kad u Dom Dražena Petrovića dolazi mađarski Szolnoki Olaj.

• Obrisan korisnik22.12.2012. u 08:31
    Saric se treba dokazati, Zubcic dobiva priliku godinama i nista a Arapovic se treba dokazati.
  • neverbored21.12.2012. u 18:50
    Pa nece Bandic jos dugo. Klub samo treba zadrzati jezgru najtalentiranijih igraca, pricekati jos nekoliko mjeseci, i onda nekim drugim putem dalje.