Josip Piršljin • petak, 21.12.2012.

Juventus je ponovno izvukao pobjedu na sebi svojstven način. U posljednjoj ovogodišnjoj utakmici Stara dama je svladala Cagliari tek u sudačkoj nadoknadi s dva gola. Utakmica se igrala u Parmi, a "domaćini" nisu uspjeli osvojiti niti bod premda su vodili do 75. minute. Nakon neizvjesne završnice slavila je i Pescara protiv Catanije.

Iako je službeno bio domaćin, Cagliari nije mogao računati na žestoku potporu svojih navijača jer se utakmica igrala na stadionu Ennio Tardini u Parmi. Cagliarijev novi stadion još uvijek nije prilagođen tako da udovoljava sigurnosnim uvjetima, pa je vodstvo lige izabralo Parmin stadion za mjesto odigravanja drugog susreta 18. kola.

Antonio Conte nije mogao računati na ozlijeđene Chiellinija, Bendtnera i Pepea. Chiellinijevo mjesto u obrani zauzeo je Caceres, a napad su predvodili Quagliarella i Giovinco. Prednju liniju Cagliarija činio je brazilsko - talijansko - čileanski trio Thiago Ribeiro - Sau - Pinilla.

U dosta komornoj atmosferi na stadionu Ennio Tardini Juventus je dosta opušteno ušao u utakmicu, dok su igrači sa Sardinije bili angažiraniji u presingu. Cagliari je neočekivano došao do vodstva u 16. minuti kada je Vidal srušio u kaznenom prostoru Saua, a sudac je s malo zadrške pokazao na bijelu točku. Udarac je vrlo precizno izveo Pinilla za 1:0.

Juve je vidno zaigrao brže i pokazao više želje nakon primljenog gola. Pokušavali su Quagliarella, Giovinco, a i Lichtsteiner je imao dobru priliku da izjednači. Ipak, na poluvrijeme se otišlo s minimalnim vodstvom crveno-plavih.

U nastavku susreta igra je bila vrlo gruba, posebno sa strane Cagliarija. Nakon niza prekršaja kapetan Astori dobio je drugi žuti karton, a Juventusu je ostalo više od 20 minuta da preokrene rezultat. Stara dama je snažno pritisnula svoje suparnike, a veliku je priliku dobila u 73. minuti.

17-godišnji Del Fabro povlačio je Giovinca u šesnaestercu, te je sudac dodijelio novi kazneni udarac na utakmici. Pucao je Vidal, ali Čileanac nije bio precizan kao sunarodnjak Pinilla, lopta je otišla preko grede. Conte je pogodio ubacivanjem Vučinića i Matrija, upravo su ta dvojica donijela Juventusu toliko željeno izjednačenje.

Crnogorac je oštro pucao s ruba šesnaesterca, obranio je to Agazzi, no lopta je došla taman do Matrija koji je posprema u mrežu. Isti je igrač bio junak navijača Bianconera i u sudačkoj nadoknadi. Iskoristio je slabu reakciju obrane Cagliarija i zabio pobjednički gol koji je nedugo potom potvrdio Vučinić u posljednjim sekundama.

Pescara izvukla pobjedu u petoj minuti sudačke nadoknade

Nogometaši Pescare u ranijem su terminu pobijedili na svom terenu Cataniju i time se, barem na jedan dan, popeli na 15. mjesto prvenstvene ljestvice. Bio je to šesti osvojeni bod novog trenera Cristiana Bergodija u posljednjih tri susreta. Hrvatski napadač Ante Vukušić nije konkurirao zbog ozljede.

Delfini su na stadionu Adriatico do vodstva došli u 23. minuti kada je asistenciju slovačkog reprezentativca Vladimira Weissa na najbolji mogući način iskoristio Mervan Celik. Šveđanin je s ruba kaznenog prostora uputio precizan prizeman udarac prema vratima Andujara što argentinski čuvar mreže nije mogao zaustaviti.

Momčad sa Sicilije uspjela je rezultat poravnati u 35. minuti na sličan način kao što je primila gol. Mariana Isco je prošao po desnoj strani i poslao povratnu loptu na vrh domaćeg šesnaesterca gdje je bio Pablo Barrientos. Jedan od čak osam Argentinaca koji su bili u početnom sastavu Catanije snažno je opalio loptu i poslao je u mrežu Mattije Perina.

Na novi gol moralo se čekati skroz do pete minute sudačke nadoknade. Činilo se da će momčadi podijeliti po bod u ovoj utakmici, no tada je Togni izveo slobodan udarac na otprilike 25 metara. Brazilac je nevjerojatno preciznim udarcem uspio zabiti za 2:1 i veliko slavlje na tribinama, ali i među igračima Pescare.

• Obrisan korisnik22.12.2012. u 13:27
    Stari moj ti konstantno pljuješ čim se negdje spomene Juventus. Ako si gledao utakmicu što čisto sumnjam, onda bi vidio da su oba penala klimava, pogotovo prvi. A ako je sudac već zauzeo takav kriterij onda je trebao dosuditi još dva penala za Juventus, u prvom poluvremenu kad je Quagliarela srušen... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.12.2012. u 13:12
    najvise volim ove interiste i navijace AC Penala kako jedva cekaju kraj utakmice i ovdje stave svoje dojmove. nekad mi se cini da su vise utakmica juventusa pogledali nego kluba za kojeg navijaju. sila smo i velicina koja ce jos dugo harat italijom, a suce u italiji sve treba protjerat. naravno... [više na forumu]
  • etti22.12.2012. u 10:51
    Juventus se može žaliti na suđenje, ali neće normalno. Štete su bile obostrane, kad je već za ono dao njima penal, što nije svirao kad je obrambeni držao Quagliarellu za vrat? To je samo jedna od grešaka, kažem, obostranih. U Italiji bi trebalo uvoditi suce iz inozemstva jer su rijetki oni koji... [više na forumu]