Ćapinova dalekometna artiljerija uništila Cedevitu

Branimir Korać • nedjelja, 23.12.2012.

Cedevita nije uspjela doći do pobjede na teškom gostovanju u Kragujevcu. Iako je do posljednjih minuta bila u igri za pobjedu, nije izdržala i domaćin je zahvaljujući sjajnoj šuterskoj večeri Aleksandra Ćapina stigao do pobjede 85:77...

Dvoboj u Kragujevcu bio je izuzetno važan za Cedevitu koja je nakon dvije domaće pobjede u susretima sa Širokim i Budućnosti morala pokazati kako se diže u formi i da te domaće pobjede nisu samo plod slabosti protivnika u tim trenucima.

U Kragujevcu ih je dočekalo očekivano vruće gostovanje, puna dvorana Jezero, međutim unatoč tome momčad Aleksandra Petrovića nije psihički slomljena i već po samom početku susreta dalo se naslutiti da bi mogla izvući pozitivan rezultat.

Prvih deset minuta proteklo je u igri kakva odgovara Cedeviti. Igralo se brzo, bez nekih jakih obrana s ranim rješavanjem napada i epilog toga je bilo gotovo 60 poena u tih prvih deset minuta.

Cedevita je imala prednost 29:27 zahvaljujući šuterski raspoloženima Marku Tomasu i Marquesu Greenu koji su lakoćom kažnjavali nešto "labaviju" obranu domaćina.

U drugoj četvrtini se nastavilo igrati u sličnom ritmu, međutim šuteri više nisu bili toliko precizni, bilo je dosta pogrešaka, ali na kraju je Cedevita uspješno održavala prednost što je bilo i najvažnije.

Na odmor se otišlo s vodstvom gostiju 43:38, no već u ranoj fazi drugog poluvremena Radnički se trgnuo i preuzeo vodstvo. Posebno dobro igrao je u tom razdoblju Ratko Varda koji je s dvije trice donio prednost domaćinu.

Dobra stvar za Cedevitu je bila ta što se ipak uspjela brzo oporaviti od tog dobrog starta Radničkog, zaigrati nešto bolje i ne dopustiti domaćinu da se odvoji.

Nakon trice Ćapina domaćin je sredinom posljednje četvrtine poveo sa 67:63, ali onda je Lukša Andrić s dvije dobre reakcije u napadu vratio Cedevitu i poravnao na 67:67 pet minuta prije kraja susreta.

Kada se činilo da je Cedevita uhvatila ritam, uslijedio je Ćapin-show. Trica pa slobodno bacanje i onda još dvije trice za bijeg na 79:73, odmah zatim Tomas gubi loptu, a Borisov nakon skoka u napadu podiže na 81:73 manje od dvije minute do kraja susreta.

Bilo je to razdoblje koje je odlučilo utakmicu i domaćini su mogli slaviti svog junaka Ćapina.

Završilo je 85:77 za Radnički zahvaljujući odličnoj igri Ćapina u završnih pet minuta kada je potpuno uništio Cedevitine nade. Susret je završio s 23 poena i osam asistencija uz šut za tricu sjajnih 7/9. Pomagao mu je vrlo dobri trio Sinovec - Varda - White. Oni su ubacili po 14 poena, Varda i White su uhvatili po osam skokova, a Sinovec dva manje.

U Cedevitinom sastavu 17 poena uz pet skokova upisao je Marko Tomas dok su po 15 poena dodali Marques Green i Goran Suton koji je još uhvatio osam skokova.

• Obrisan korisnik24.12.2012. u 09:41
    Pa oni igraju sa 5 igrača ??!! Šuput 39 minuta ? Bilan se ne uklapa ? Bože sačuvaj. Ma sad će oni dovest amera koji će zabijati 8 do 10 trica po utakmici.
  • Obrisan korisnik24.12.2012. u 08:30