Premiership, 20. kolo, 29.12.2012, 18:30 h
Arsenal
Arsenal 7:3(1:1) Newcastle
Newcastle

Marin Vuković • subota, 29.12.2012.

Arsenal i Newcastle već su nas gotovo navikli na utakmice s pregršt pogodaka i preokreta, pa niti večerašnji ogled na Emiratesu nije bio iznimka. U sjajnom nogometnom trileru začinjenom s čak deset (!) pogodaka Arsenal je dugo kidao živce svojim navijačima, a potom odigrao završnicu za pamćenje i u samo 20 minuta samljeo Newcastle.

Po drugi put u samo tri dana nogometaši Newcastlea aktivno su sudjelovali u pravom festivalu pogodaka, ali su se oba puta našli na pogrešnoj strani konačnog rezultata. Za razliku od utakmice na Old Traffordu, gdje su tri puta vodili i potom gubili prednost, večeras su na Emiratesu tri puta stizali prednost Arsenala, ali su u konačnici razbijeni i potučeni do nogu.

U fantastičnoj utakmici na tragu onih koje su joj prethodile u pogocima bogatom subotnjem poslijepodnevu briljirao je Theo Walcott, koji je s tri pogotka i asistencijom još značajnije istaknuo svoju kandidaturu za toliko željeno mjesto u vrhu Arsenalova napada. Walcottu se s dva pogotka u završnici susreta pridružio i Olivier Giroud, a po jedan dodali su Alex Oxlade Chamberlain i Lukas Podolski. Na strani gostiju dva je pogotka postigao Demba Ba, a jedan Sylvain Marveaux.

Pogledom na konačni rezultat gotovo nestvarno zvuči da je prvo poluvrijeme završeno s tek po jednim pogotkom u mreži obaju protivnika. Arsenal je mrežu gostiju načeo u 20. minuti, kada je Walcott izbjegao ofsajd zamku i sjajno dodavanje Podolskog pretvorio u vodstvo od 1:0. Newcastle je uzvratio dvije minute prije odmora, iz slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora precizan je bio Ba, uz svesrdnu pomoć Jacka Wilsherea koji je nehotice promijenio smjer lopte i prevario Wojciecha Szczesnyja.

Malo je tko mogao naslutiti da će u nastavku pasti čak osam pogodaka, no Arsenal je već u 50. minuti pokazao svoje namjere. Ovoga puta precizan je bio Alex Oxlade Chamberlain, no vodstvo je domaćih bilo još kraćega vijeka. Devet minuta kasnije obrana Arsenala zaboravila je na Sylvaina Marveauxa, koji je poravnao na 2:2.

Već u 64. minuti Arsenal ponovno vodi. Ovoga puta na pravom mjestu bio je Lukas Podolski, kojemu nije bilo teško loptu s gol linije glavom zakucati u mrežu, ali po treći put na utakmici Newcastle se vraća i koristi slabu reakciju domaće obrane za drugi pogodak Dembe Ba.

"No more, no more", uzalud je iz trenerskog prostora vikao menadžer Newcastlea Alan Pardew i slao jasnu poruku svojoj poroznoj obrani. Izdržali su samo četiri minute i već u 73. Arsenal je ponovno došao do prednosti, sjajno se u srcu šesnaesterca snašao Walcott i poslao loptu pod gredu za 4:3.

Četvrti pogodak u mreži Tima Krula ipak je slomio goste, koji više nisu smogli snage za novi povratak. Arsene Wenger je u igru poslao Oliviera Girouda, a ovaj mu se šest minuta prije kraja odužio pogotkom kojeg je sjajnom asistencijom izradio Walcott.

Giroud je praktički već u sljedećem napadu povisio na 6:3, a Walcott potom pravom majstorijom zaključio fenomenalnu večer na Emiratesu. Nanizao je nekoliko igrača s lijeve strane, ušao u šesnaesterac, pretrpio prekršaj za jedanaesterac, a potom iskoristio prednost i sjajnim udarcem prebacio Krula za konačnih 7:3.

Mogao se u samoj završnici hat-trickom počastiti i Giroud, no njegov je udarac odsjeo na gredi. Možda je tako i bolje jer loptu je iz ove utakmice u potpunosti zaslužio Walcott i svom menadžeru dao pregršt novih argumenata za mjesto u napadačkoj liniji.

Arsenal se ovom pobjedom približio na dva boda od četvrte pozicije, a Newcastle ispisao povijest kao prva momčad koja je u dvije uzastopne premierligaške utakmice postigla tri ili više pogodaka i obje izgubila.

• Obrisan korisnik30.12.2012. u 11:23
    We love you Arsenal! Vraćamo se i opet u stilu. Only Arsenal can do this. :)
  • Obrisan korisnik30.12.2012. u 05:33
    Prvim golom Walcota sjetio sam se Henryja! Sjajan gol bas u njegovom stilu... :D
  • Obrisan korisnik30.12.2012. u 00:15
    Ali 7-3... Bok te...
  • Obrisan korisnik29.12.2012. u 21:31