Premiership, 20. kolo, 30.12.2012, 17:00 h
Queens Park Rangers 0:3(0:3) Liverpool
Liverpool

Liverpool razbio Queens Park Rangerse i zasluženo odnio bodove s Loftus Roada

Marin Vuković • nedjelja, 30.12.2012.

Izostanak bolesnog Brendana Rodgersa s klupe Liverpoola nije se pokazao hendikepom za momčad s Anfielda. Redsi su u posljednjoj utakmici 20. kola Premier lige u samo pola sata pregazili "fenjeraše" s Loftus Roada i upisali zaslužena tri boda.

Liverpool je na Loftus Roadu opravdao ulogu favorita, za što mu je bilo dovoljno nepunih tridesetak minuta odlične igre i još jedno nadahnuto izdanje Luisa Suareza, dvostrukog strijelca u redovima gostiju. Osim ubojitog Urugvajca u listu se strijelaca kod gostiju upisao i Daniel Agger, za zasluženih i uvjerljivih 0:3.

Queens Park Rangersi još jednom su u potpunosti razočarali svoje navijače kaotičnom i nepovezanom igrom i sada je jasno da i čarobni štapić Harryja Redknappa gubi bitku s neplanskom i masovnom kupovinom na Loftus Roadu proteklog ljeta, te svlačionicom punom preplaćenih nogometaša koji ne rade svoj posao.

Gosti iz Liverpoola razotkrili su i iskoristili sve obrambene slabosti Rangersa i već nakon deset minuta sjajnom individualnom akcijom Suareza došli do vodstva. Urugvajac se jednim potezom oslobodio Clinta Hilla, izbio pred Julija Cesara i poslao loptu u kut za 0:1.

Samo šest minuta kasnije Suarez je ponovno u centru pozornosti. Ovoga puta sjurio se u šesnaesterac s desne strane, a nakon neuspjelog pokušaja asistencije odbijenu loptu ljevicom šalje u nebranjeni dio mreže i praktički osigurava bodove svojoj momčadi.

Potpuno rasulo Queens Park Rangersa gosti su u potpunosti iskoristili u 28. minuti, posve neometano izveli kratki korner, a nakon ubačaja Stevena Gerrarda najviši je u skoku bio Agger i domaći je vratar po treći put morao vaditi loptu iz svoje mreže.

Liverpool je pritiskao, napadao, stvarao prigode, pa se nedugo zatim i Gerrard umalo upisao u strijelce, no njegov udarac s crte su zajednički izbacili Armand Traore i Ryan Nelsen.

Zadovoljni visokim vodstvom gosti su u nastavku "skinuli nogu s gasa", no Rangerse je već početkom drugoga dijela od hat-tricka Suareza spašavala greda. Kako je vrijeme prolazilo, tako je i tempo utakmice padao, a Liverpool bez većih problema priveo utakmicu kraju netaknute mreže.

• Obrisan korisnik31.12.2012. u 04:00
    daleko san ja od ljubitelja shittya p$g-a i ostalih novotvorevina, ali isto tako nisu oni nimalo različiti po tom pitanju od dobrih starih klasika ka šta je juventus, man utd, bvb ili hajdukprimjer prvi, kad je navedeni juve ispa, jakoo se brzo osulo društvo zvijezda, otišli redom ibrahimović... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.12.2012. u 22:13
    recite šta oćete ali ovo je točno. da city odleti u drugu ligu i odu arapi ne bi osto nitko iz ove ekipe. u nekim drugim klubovima bi neko i osto.no ovo je ipak o l'poolu...ovaj suarez zvijer. da bar l'pool upeca villu pa na ljeto jednog poštenog veznog pa da se poštenu potuku za naslov.
  • dalmoš30.12.2012. u 21:54
    i šta s tim njegovim tekstom tako bi svi tribali mislit??? svaki klub koji je priko noći dolaskon milijuna (šporkih) posta superjak za mene je umjetni.. nek nestane para ako ijedna zvijezda ostane dajen šta oćeš.. a juve recimo ispada u 2.ligu i najbolji golman svijeta ostaje, da ne nabrajan dalje... [više na forumu]