Premiership, 20. kolo, 29.12.2012, 13:45 h
Sunderland
Sunderland 1:2(1:0) Tottenham
Tottenham

Marin Vuković • subota, 29.12.2012.

Nogometaše Tottenhama u prvoj utakmici 20. kola Premier lige u Sunderlandu nije zadesila sudbina aktualnog prvaka, koji je na Boxing Day na Stadionu svjetla pretrpio drugi prvenstveni poraz. Premda su na odmor otišli s rezultatskim zaostatkom, Spursi su već početkom nastavka došli do preokreta i izborili četvrtu pobjedu u posljednjih šest kola.

Po prvi put od 1960. godine Tottenham je na prvih 10 gostovanja sezone uspio postići najmanje jedan pogodak, a s dva današnja u mreži Sunderlanda barem su privremeno zasjeli na treće mjesto Premier lige i preskočili svoje gradske rivale sa Stamford Bridgea.

Tottenham je tijekom cijelog susreta bio bolja momčad, no u početnih pola sata nije uspio stvoriti priliku iz kategorije onih koje je teže promašiti nego pogoditi, sve do trenutka kada je Emmanuel Adebayor neshvatljivo s tri metra udaljenosti umjesto mreže pogodio gredu.

Staro pravilo o kažnjavanju propuštenih prigoda došlo je na naplatu pet minuta prije odmora, kada se na pravom mjestu nakon obrane Huga Llorisa našao John O'Shea i iz neposredne blizine postigao svoj prvi pogodak u dresu Sunderlanda.

Što god je Andre Villas-Boas imao za reći u svlačionici ubrzo je pokazalo rezultate na travnjaku, ali ne bez dodira sreće. Tottenham je u 48.minuti izborio udarac iz kuta, a najviši u skoku bio je Carlos Cuellar i u maniri pravog napadača glavom poslao loptu u pogrešnu mrežu.

Domaćin se još nije uspio oporaviti od šoka, a Tottenham je došao do potpunog preokreta. Samo tri minute kasnije Aaron Lennon je iskoristio svoju brzinu, zaobišao čuvara i plasirao loptu u lijevi kut Sunderlandova gola za, kako se pokazalo, konačnih 2:1.

Pobjeda gostiju mogla je biti i uvjerljivija da su do kraja utakmice svoje prigode iskoristili Jermain Defoe i Adebayor, no u oba se navrata sjajnim intervencijama iskazao Simon Mignolet i sačuvao svoju mrežu.

• Obrisan korisnik29.12.2012. u 18:40
    bilo bi ironično da Tottehnham izbori Europu, a Real ostane na trećem mjestu primere...
  • Obrisan korisnik29.12.2012. u 18:11
    Pohvale za kvalitetu videa ;)
  • Obrisan korisnik29.12.2012. u 16:51
    kakav dribling Lennona i to još na samom rubu 16 metara, stvarno fantastično... tottenham se pokazuje kao sve ozbiljniji kandidat za to 4 mjesto, ali ima još dosta vremena i utakmica