Bundesliga, 18. kolo, 18.01.2013, 20:30 h
Schalke 04
Schalke 04 5:4 Hannover 96
Hannover 96

Damir Žbulj • petak, 18.01.2013.

Kao što smo to već navikli od njemačke nogometne Bundeslige, sjajno je bilo otvaranje drugog dijela sezone. Schalke je na svom terenu ugostio Hannover, a u pravoj nogometnoj ljepotici sa čak devet postignutih golova sva tri boda su na kraju ipak pripala domaćim igračima...

Nevjerojatan je bio dvoboj u otvaranju drug dijela sezone njemačke nogometne Bundeslige. Hannover je stigao u goste Schalkeu, a nakon velike borbe i četiri postignuta pogotka morao je potpisati kapitulaciju. Domaćin je loptu u mrežu pospremio čak pet puta.

Prvih 45 minuta jednostavno nije moglo dočarati što sve navijače Schalkea i Hannovera očekuje u nastavku utakmice. Mreže su mirovale sve do minutu prije odlaska na predah. Jedan od najboljih igrača iz Gelsenkirchena ove sezone, Jefferson Farfan, okončao je akciju nakon odbijene lopte i svojoj ekipi osigurao odličan rezultat za nastavak.

Fantastičan je bio početak drugog poluvremena, kada je Draxler udvostručio prednost Schalkea. Međutim, gosti se ne predaju. U razmaku od samo pet minuta dolaze do izjednačenje rezultata. Pinto u 55. te Huszti u 60. minuti stvari postavljaju na početak.

Ubrzo je krenuo novi val domaćih nogometaša, koji su u furioznih nekoliko minuta ponovno stigli do prednosti od dva pogotka viška, preko Hoger, koji je iskoristio asistenciju Holtbyja te nakon što je bio precizan Rumunj Marica.

Hannover se vratio u utakmicu samo minutu nakon, a poentirao je ponovno Huszti. No, njihovu taktiku na 'sve ili ništa' koriste igrači Schalkea, koji jednu kontru dvije minuta prije kraja realiziraju za nedostižnih 5:3. Realizator je bio Holtby.

Konačni rezultat postavio je Diouf, fantastičnim pogotkom škaricama, u prvoj minuti sudačke nadoknade, za nevjerojatnih 5:4.

Trener Schalkea Jens Keller upisao je tako prvu pobjedu, vratio je ekipu u borbu za mjesto koje vodi u Ligu prvaka, a u idućem kolu gostuje kod Augsburga. Hannover narednog vikenda na svom terenu dočekuje 'hrvatski' Wolfsburg.

• Obrisan korisnik19.01.2013. u 22:00
    Prava utakmica otvoreno i bez kalkulacija i jedna i druga ekipa igrale su otvoreno spuštenog garda želeći dati gol više.Bravo i za jedne i za druge!
  • Obrisan korisnik19.01.2013. u 10:04
    A dok Manchester odigra 4:3 recimo, onda nije amaterska obrana, nego zato što je premier liga najbolja liga u europi
  • beaver19.01.2013. u 00:08