Montepaschi izdržao s usponima i padovima, Talijani i dalje stopostotni

Ivor Krapac • petak, 25.01.2013.

U rezultatski najneefikasnijoj utakmici petog kola skupine F euroligaškog Topa 16, košarkaši Montepaschija nastavili su svoj uspješni niz u ovom dijelu natjecanja. Momčad iz Siene došla je do pete pobjede nadjačavši gostujući Bešiktaš, koji je bio u podređenom položaju u prvom poluvremenu, vratio se u trećoj četvrtini, ali nije izdržao do kraja...

Montepaschi iz Siene je jedina momčad sa stopostotnim učinkom poslije petog kola skupine F Topa 16. Talijanski klub došao je do 5-0 sa 63:57 protiv Bešiktaša na domaćem parketu, a iako se činilo da bi im moglo ići i lakše, domaći su prelomili susret tek u posljednjoj četvrtini.

U prvom poluvremenu Montepaschi je nekoliko puta odlazio do 14 poena prednosti, ali Bešiktaš se vratio u trećoj dionici, koju je dobio s 19:6, za preokret na 45:43 uoči posljednjih 10 minuta. No, završna četvrtina donijela je povratak domaćina na uspješniji put, s odlaskom do 55:49 u 35. minuti, poslije čega više nisu ispustili prednost.

Bešiktaš se najbliže primaknuo nešto manje od tri minute do kraja, kada su stigli na 55:53, ali nakon Montepaschijevog odmaka do 59:53 završnica nije bila toliko uzbudljiva.

U dvoboju s malim brojem poena domaći su imali trojicu dvoznamenkastih strijelaca. Viktor Sanikidze ubilježio je 14 poena i pet skokova, Bobby Brown 13 poena i četiri asistencije, a Matthew Janning 10 poena. Kristjan Kangur bio je raspoložen skakački, s 10 uhvaćenih lopti.

Curtis Jerrells završio je sa 16 poena i pet skokova, a Gašper Vidmar s 14 poena i šest skokova kod gostiju. Damir Markota upisao je 12 poena i osam skokova.

Poslije ovog poraza, Bešiktaš je jedina momčad bez pobjede nakon petog kola u ovoj skupini.