Millwall 2:1 Aston Villa
Aston Villa

Aston Villa nikako protiv niželigaša: Millwall izbacio Lavove iz FA kupa

Josip Tolić • subota, 26.01.2013.

U prvoj utakmici četvrtog kola FA kupa Aston Villa nastavila je crni tjedan u kup-natjecanjima. Nakon što ju je u utorak četvrtoligaš Bradford City izbacio iz Capital One kupa, momčad Paula Lamberta propustila je priliku za lagani prolaz i u FA kupu. Bolji su na South Bermondseyju u zapadnom Londonu rezultatom 2:1 bili igrači Millwalla, člana Championshipa.

Nogometaši Millwalla ostvarili su velik uspjeh u prvom susretu četvrtog kola FA kupa. Na svom stadionu ugostili su premijerligaša Aston Villu i slavili 2:1, čime je nastavljen negativan niz Lavova u kup-natjecanjima. Prije samo tri dana iz Capital One kupa doživjeli su još veći šok kad ih je u polufinalu izbacio član League 2, Bradford City.

Za Villu su stvari izgledale dobro sredinom drugog poluvremena kada je Darren Bent pogodio za 0:1. Bilo je to u 22. minuti, no samo pet minuta potom Millwall je poravnao rezultat. Zabio je Danny Shittu.

Dramatična je bila završnica 17-plasirane momčadi elitnog razreda i devetoplasiranog sastava druge engleske lige. Kada se činilo kako će izabranici Paula Lamberta dobiti priliku za uzvrat na svom Villa Parku i novi pokušaj za plasman u sljedeću fazu natjecanja, pobjednički pogodak i erupciju oduševljenja na tribinama domaćinima je donio John Marquis.

Ovaj vikend diljem Otoka rezerviran je samo za FA kup. Ukupno će se odigrati 16 utakmica, od čega 11 sutra. Najviše pažnje izazivaju dvoboji premijerligaša, Stokea i Manchester Cityja te Manchester Uniteda i Fulhama.