Maj Gašparac • subota, 26.01.2013.

Tijekom subote odigrane su prve četiri utakmice 21. kola španjolskog prvenstva. Danijel Pranjić zabilježio je svoj prvi nastup za momčad Celte u njenom remiju s Real Sociedadom, Levante je u posljednjim sekundama susreta protiv Valladolida izborio tri boda, a Espanyol i Zaragoza odigrali su utakmicu bez pogodaka. U posljednjem susretu dana Valencia je svladala Deportivo.

Celta izborila bod, Pranjić debitirao

U prvom susretu dana Celta je odigrala 1:1 s Real Sociedadom na domaćem terenu, a za momčad iz Viga u tom susretu debitirao je hrvatski nogometaš Danijel Pranjić. U igru je ušao u 56. minuti umjesto Marija Bermeja. Momčad Real Sociedada gotovo cijelo drugo poluvrijeme je imala igrača više, drugi žuti karton je dobio Augusto Fernandez, no nije uspjela iskoristiti svoju brojčanu prednost. Ovim remijem ekipa iz San Sebastiána nastavila je svoj pozitivan niz tijekom kojeg je doživjela tek jedan poraz u posljednjih 11 utakmica.

Celta je povela nakon malo više od pola sata igre pogotkom Michaela Krohn-Dehlija, a s rezultatom 1:0 u korist domaćina i završeno je prvo poluvrijeme. Stanje za ekipu iz Viga je postalo teže u 50. minuti kada je drugi žuti karton zbog igranja rukom dobio Fernandez, a nogometaši Real Sociedada vrlo brzo nakon toga su uspjeli stići do izjednačenja. Igrala se 59. minuta kada je Gorka Elustondo izjednačio udarcem glavom.

Do kraja susreta domaća momčad se uspjela obraniti te je utakmica završena podjelom bodova. U sljedećem kolu Celtu očekuje gostovanje kod Levantea, a Real Sociedad utakmica s Mallorcom na domaćem terenu.

Autogol Rukavine u posljednjim sekundama donio Levanteu tri boda

Momčad Levantea pobijedila je na domaćem terenu Real Valladolid rezultatom 2:1. Gosti su poveli zgoditkom Javiera Baraje u početnim minutama, a Levante je izjednačio u samoj završnici prvog dijela preko Josea Barkera. Za konačnih 2:1 zaslužan je autogol braniča momčadi iz Valladolida Antonija Rukavine.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Levante se približio četvrtoplasiranom Betisu i poziciji koja vodi u Ligu prvaka na samo dva boda. Valladolid je u subotu ubilježio svoj deveti ovosezonski poraz i nalazi se na desetom mjestu prvenstvene ljestvice.

U sljedećem kolu Levante će igrati s Espanyolom, a Valladolid s Athleticom.

Espanyol "nulom" sa Zaragozom nastavio niz neporaženosti

U trećoj utakmici dana Espanyol je odigrao 0:0 na gostovanju kod Zaragoze. Ovim remijem ekipa iz Barcelone produžila je svoj pozitivan niz od tri utakmice bez poraza. Espanyol se pod vodstvom Javiera Aguirrea nalazi na 14. mjestu prvenstvene ljestvice i udaljen je četiri boda od zone ispadanja.

Susret nije obilovao zanimljivostima, a obje ekipe završile su ga s deset igrača na terenu. Nogometaš Espanyola Javi Lopez dobio je drugi žuti karton u 79. minuti, a jednaku kaznu zaslužio je i Zaragozin Christian Sapunaru tri minute kasnije.

Nogometaši Espanyola svoj pozitivni niz će pokušati nastaviti u sljedećem kolu protiv Levantea, a Zaragozu tada očekuje dvoboj s Malagom.

Valencia u završnici do trijumfa u La Coruni

U posljednjoj utakmici odigranoj u subotu Valencija je s 3:2 svlavila na gostovanju kod Deportiva. Momčad Ernesta Valverdea svoju pobjedu je izborila u samoj završnici susreta, a zahvaljujući osvojenim bodovima napredovala je na peto mjesto ljestvice. S druge strane, Deportivo se i dalje nalazi na posljednjem mjestu ljestvice sa 16 osvojenih bodova u 21 odigranom kolu.

Valencia je u La Coruni povela nakon manje od minute igre zahvaljujući Jonasu koji je pogodio glavom nakon ubačaja Pabla Piattija iz kuta. Na odgovor domaćina četkalo se do 32. minute kada je napdač Deportiva Riki poravnao rezultat, a isti igrač u posljednjim minutama prvog poluvremena pogodio je i za prednost svoje momčadi.

Nogometaši Valencije uspjeli su izjednačiti nakon nešto više od 15 minuta igre u drugom poluvremenu, strijelac za 2:2 je bio Nelson Valdéz. Do pobjede i značajna tri boda gosti iz Valencije stigli su u drugoj minuti sudačke nadoknade, a za konačnih 3:2 pogodio je Ricardo Costa nakon ubačaja Andresa Guardada.

U sljedećem kolu Valenciju očekuje dvoboj s prvoplasiranom Barcelonom na domaćem terenu, a Deportivo putuje na gostovanje kod Getafea.