Primera División, 21. kolo, 28.01.2013, 21:30 h
Sevilla
Sevilla 3:0 Granada
Granada

Ivan Dominik • ponedjeljak, 28.01.2013.

Za zaključak 21. kola Prve španjolske nogometne lige posljednju su utakmicu kola na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan odigrale momčadi domaće Seville i Granade. Pobjedu je vrlo uvjerljivo upisala domaća momčad iz Andaluzije, za čija je prva dva pogotka asistencijom odgovoran bio i hrvatski reprezentativni veznjak, Ivan Rakitić, koji je bio i najbolji pojedinac na susretu...

U prvih 15 minuta utakmice Seville i Granade na Sanchez Pizjuanu, stadionu andaluzijske ekipe, viđena je potpuna dominacija domaćeg sastava. Koji je krenuo žustro i otvoreno u dvoboj protiv nominalno slabijeg protivnika te je napadačkom igrom stigao do brojnih prilika "probudivši" i svoje navijače.

Igrač utakmice

Apsolutni igrač utakmice između Seville i Granade na Sanchez Pizjuanu bio je hrvatski reprezentativac i veznjak, Ivan Rakitić, koju je svoju fenomenalnu partiju okrunio dvjema sjajnim asistencijama, dok je sudjelovao i u akciji za treći zgoditak svoje momčadi. Epitet najboljeg na susretu, izuzev toga, Raketa je zaslužio i zbog stalnog zalaganja, mnogo trke i velike raspoloženosti koje je prikazao tijekom ogleda protiv Granade.

Međutim, početni nalet Seville nije dao rezultata, a Granada se uspješno obranila pa je utakmica ušla u mirniju fazu. Izgleda da je ta faza ipak bila bolja za domaće jer je obrana Grande nakon još nekoliko izglednih prilika napadača Seville popustila. Domaća momčad izborila je jedan korner u 32. minuti, njega je izvrsno izveo Hrvat Ivan Rakitić pogodivši svog zadnjeg veznog, Geoffreyja Kondogbiu, koji glavom pogađa za 1:0 Seville.

Rakitić je susret počeo u prvih 11 i to na mjestu centralnog veznog, ali u dosta ofenzivnoj formaciji Unaija Emeryja, gravitirajući više ka lijevoj strani terena, dok je na desnoj iza čak tri domaće špice bio Gary Medel. Pogodak Kondogbie bio je najvažniji događaj u prvom poluvremenu, iako je Rakitić imao još jednu jako dobru priliku kada je udarcem s distance u 44. minuti ugrozio vrata gostiju, ali bio je za malo neprecizan.

Ulaskom u drugo poluvrijeme Rakitić je i dalje bio vrlo aktivan i raspoložen, dok je ipak kvaliteta igre pala usporavanjem tempa i padom u igri obje ekipe. Naravno, takav je tijek utakmice bolje odgovarao Sevilli koja je vodila, sve do 71. minute kada se "probudio" Alvaro Negredo. Španjolski napadač Andalužana pogodio je za 2:0 Seville glavom, a Ivan Rakitić je upisao i drugu asistenciju na susretu, budući da je on bio igrač koji je uputio centaršut.

Samo četiri minute kasnije Sevilla, koja je i usprkos prednosti od dva pogotka i dalje furiozno napadala Granadu, dolazi do kornera koji izvodi opet sjajni Rakitić. Hrvatov centaršut ponovno je bio koban za goste te je napravio probleme za Granadina vratara Fernandeza, a sve to je iskoristio Medel koji je poentirao za 3:0 i veliko vodstvo Seville, čime je utakmica konačno i riješena.

Raketa je bio izuzetno raspoložen i samo tri minute nakon trećeg pogotka ponovno se sam našao u prilici za gol, međutim, pucao je izvan okvira gola. Bila je to i posljednja prilika za hrvatskog reprezentativca da se upiše u strijelce jer je ulaskom u posljednjih deset minuta utakmice, točnije u 82., zamijenjen Miroslavom Stevanovićem, koji je stupio na travnjak dok je Rakitić primao ovacije i čestitke od publike, odnosno svoje klupe.

U posljednjim minutama utakmice, kada su već svi iščekivali kraj, Sevilla je ponovno bila bolja i imala je nekoliko dobrih prilika i za četvrti zgoditak. Međutim, nije uspjela nijednu kapitalizirati pa je susret završen rezultatom 3:0, ali ionako lakom i uvjerljivom pobjedom Emeryjeve momčadi.