Primera División, 21. kolo, 27.01.2013, 12:00 h
Real Madrid
Real Madrid 4:0 Getafe
Getafe

Ivan Dominik • nedjelja, 27.01.2013.

Nakon subotnjeg starta 21. kola španjolske La Lige, u nedjelju je isto kolo nastavljeno izuzetno zanimljivom utakmicom Real Madrida, koji je u ranom popodnevnom terminu, u vrijeme ručka, na svom Santiago Bernabeuu dočekao Getafe. Nakon slabog prvog dijela s obje strane, Real je u nastavku deklasirao gradskog suparnika hat-trickom Cristiana Ronalda...

Real Madrid - Getafe 4:0 (0:0)

Prva španjolska nogometna liga - Primera
Madrid, stadion - Santiago Bernabeu
21. kolo, 27. siječnja 2013. godine
Sudac: Jose Luis Gonzalez Gonzalez

Strijelci: Valera (ag.) 53', Cristiano Ronaldo 62', 65', 71' (pen.)

Real Madrid: Adan - Coentrao, Carvalho, Albiol (od 46' Khedira), Ramos - Modrić, Essien - Cristiano Ronaldo (od 73' Benzema), Özil (od 69' Callejon), Di Maria - Higuain
Trener: Jose Mourinho

Getafe: Moya - M. Torres, Lopo, Alexis, Valera - X. Torres (od 69' Michel), Borja - Gavilan, Sarabia (od 67' Fraile), Castro - Colunga (od 76' Vazquez)
Trener: Luis García Plaza

Žuti kartoni: Albiol 11', Özil 27'/ Sarabia 14', M. Torres 19', Gavilan 31', Moya 54', Lopo 56', Alexis 88'

Poslije početka 21. kola španjolske La Lige i odigrane četiri utakmice prvoga dana igranja kola, drugi je dan natjecanja otvorio ni manje ni više, nego Real iz Madrida na svom Santiago Bernabeuu dočekavši gradskog rivala, Getafe, u ranom popodnevnom terminu.

U sastavu Madriđana, u odnosnu na nominalnih prvih 11, nije bilo ozlijeđenog Casillasa, kojeg je odmijenio Antonio Adan, dok je na mjestu zadnjeg veznog u Mourinhovoj 4-2-3-1 formaciji uz Michela Essiena započeo i hrvatski reprezentativac, Luka Modrić.

Prvi je dio susreta, još od samih uvodnih minuta, počeo napadanjem i inicijativom Reala, premda je i Getafe imao svojih prilika koje su bile i više nego solidne. Međutim, unatoč svim nastojanjima ponajviše Angela Di Marije, Mesuta Özila i Cristiana Ronalda, dok su na drugoj strani najviše Adanu prijetili Adrian Colunga, Pablo Sarabia i Diego Castro, pogodaka u prvom poluvremenu nije bilo.

Slika 1 od 1.

Obje su ekipe propustile u prvih 45 minuta iskoristiti svoje prilike i povesti, a jednu od njih zapucao je i Modrić, čiji je udarac u 43. minuti prohujao pored Moyinih vrata. Stoga se u svlačionice na odmor otišlo bez pogodaka u mrežama na Bernabeuu.

No, u nastavku sasvim druga priča. Los Blancosima se otvorilo u 53. minuti nakon nekoliko taktičkih i kadrovskih Mourinhovih promjena. Tada je "pipu" Getafea u Madridu otvorio Sergio Ramos čiju je loptu nakon kornera Angela Di Marije u vlastitu mrežu skrenuo Juan Valera, branič gostiju koji je time postigao autogol i doveo Real u vodstvo.

Nedugo zatim, Real svojom napadačkom igrom dolazi i do drugog pogotka, a njega zabija Ronaldo na asistenciju Özila, dok je samo tri minute kasnije, u 65., Portugalac svojim drugim zgoditkom na dvoboju, ovaj puta nakon dodavanja Di Marije, postavio 3:0 za domaći sastav. Uz strijelce i asistente u tom je vremenu najaktivniji bio Gonzalo Higuain, ali nakon velike prednosti Madriđana, njihova je inicijativa i dominacija malo splasnula.

Međutim, Real je vrlo brzo ipak stigao i do novog pogotka. U 71. minuti Ronaldo je dovršio svoju simultanku i golom s bijele točke, iz penala koji je izborio baš Modrić, upotpunio svoj hat-trick te donio veliku rezultatsku prednost Realu - 4:0. Također, Portugalac si je priskrbio i titulu igrača utakmice, dok je nakon njegova trećeg pogotka utakmica potpuno splasnula i ritmu i igri te su obje ekipe počele čekati kraj.

A kraj je dočekan rezultatom 4:0 za Real Madrid, Getafe je ostao bez svake šanse u drugom poluvremenu, dok je Modrić odigrao solidan susret za svoj klub, dočekavši kraj utakmice.

• Obrisan korisnik28.01.2013. u 13:44
    Zadnji vezni u ulozi koju igra Luka i treba mjenjati utakmicu u korist svoje momčadi. On nije razbijač igre kao Essien npr. nego taj koji odigrava brzu loptu naprijed i prenosi igru na "napadače". Razlog, po mom mišljenju je to što je Luka tek novi u Realu, on se treba adaptirati i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 21:08
    messi-ronaldo 4:3, luda najava el clasica!
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 18:48
    ne razumijem kako očekujete od zadnjeg veznog da promjeni utakmicu ako balvani u napadu ne mogu ništa.pa nije on ni bog ni maradona a bome ni polušpica.jeste vidjeli kad da xavi preokrene tekmu kad momčad loš igra.valjda to rade napadači i polušpice.ako oni ne igraju dobro mogu imat najbolje zadnje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 16:28
    Tizzou.Dobro si to primjetio i ja sam toga mišljenja da lukina igra u mnogome ovisi o igri cijele momčadi i nikad nije kad je momčad igrala loše bio izuzetak,zašto je tako?Neznam!
  • Tizzou27.01.2013. u 15:44
    Luka igra kako i ostatak momčadi, kad Real igra dobro onda Luka ima dobru partiju, kad je Real loš onda je i Luka loš, nije još nijednom uspio promijeniti nešto na terenu i preokrenuti situaciju u korist Reala.